Ubuntu Tweak, czyli rozszerzenie panelu sterowania systemu

Ubuntu Tweak, czyli rozszerzenie panelu sterowania systemu

Ubuntu Tweak, czyli rozszerzenie panelu sterowania systemu
Źródło zdjęć: © IDG
23.01.2008 21:00, aktualizacja: 24.01.2008 09:58

Ukazała się wersja 0.2.5 narzędzia Ubuntu Tweak. Program ten jest rozszerzeniem możliwości konfiguracji środowiska graficznego GNOME, zawartego w dystrybucji Ubuntu.

Gnome to jedno z najpopularniejszych środowisk graficznych na świecie. Mimo, iż większość jego możliwości jest dostępna poprzez funkcjonalne interfejsy graficzne, to istnieje kilka funkcji, których odnalezienie może sprawic problem początkującemu użytkownikowi. W tym celu stworzono Ubuntu Tweak, który pozwala na łatwą konfigurację mniej dostępnych opcji środowiska.

W tej chwili program obsługuje jedynie edycje Gutsy Gibbon oraz Feisty Fawn. Należy nadmienić, iż Ubuntu Tweak obsługuje jedynie standardowe wydanie systemu. Niewykluczone jednak jest, że w przyszłości pojawi się wsparcie dla innych środowisk graficznych. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu.

Najnowsza wersja 0.2.5 wprowadza istotne poprawki związane z pracą na komputerach PowerPC. Pojawiła się również nowa funkcja rozpoznawania wydania komponentów Compiz Fusion. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu - http://ubuntu-tweak.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)