Raport: Vista najmniej popularnym systemem Windows

Raport: Vista najmniej popularnym systemem Windows

05.02.2009 21:01, aktual.: 06.02.2009 09:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft podczas premiery Windows Vista zapewniał, że będzie to system znacznie popularniejszy od XP. Mimo to, według raportu Forrester Research po dwóch latach od wyjścia na rynek Visty, wciąż jest to najmniej popularny system Windows. Czy rok 2010 będzie tym przełomowym?

Badania firmy Ovum, Ltd. wykazały, że w pierwszym roku jedynie 15. badanych przedsiębiorców zmieniło system na Windows Vista. W kolejnym roku było ich jeszcze mniej - zaledwie 10%. Jak wynika z raportu Forrester Research, po dwóch latach od premiery Visty, korzysta z niej zaledwie 9 procent przedsiębiorstw. Tak niski wynik oznacza, że jest to obecnie najmniej popularny system Windows.
Analitycy przewidują zmiany dopiero w tym roku. 31. z 962 przedsiębiorców z Północnej Ameryki i Europy zapewnia, że już rozpoczęto przygotowania do zmiany systemu operacyjnego. Natomiast 26% chce przejść na Vistę w późniejszym terminie.
Z drugiej strony wielu przedsiębiorców nie jest do końca przekonanych co do systemu Vista. 28. wciąż nie podjęło żadnej decyzji, a 15% deklaruje zmianę systemu na Windows 7 gdy będzie już gotowa ostateczna wersja.
Zgodnie z raportem 71% badanych przedsiębiorstw nadal korzysta z systemu Windows XP, 10% wykorzystuje system Windows 2000, zaledwie 9% zdecydowało się na Viste, natomiast 3% korzysta z Apple Mac OS X i systemów z kategorii "inne", a 2% korzysta z Linuksa.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)