Facebook wykorzysta twoje dane do reklamy!

Facebook wykorzysta twoje dane do reklamy!
Źródło zdjęć: © Poster Boy NYC / flickr.com / CC

02.09.2013 15:00, aktual.: 02.09.2013 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook niedawno przegrał pozew zbiorowy, w którym był oskarżany o nielegalne wykorzystywanie wizerunku swoich użytkowników w serwowanych przez niego reklamach. Gigant chce się zabezpieczyć na przyszłość odpowiednim regulaminem.

Największy społecznościowy portal na świecie chce mieć prawo do wykorzystywania wizerunku swoich użytkowników by zwiększyć wiarygodność i widoczność serwowanych przez niego reklam. Raz już próbował tego manewru, co skończyło się przegraną sprawą w sądzie. Teraz gigant chce, by wszystko odbywało się zgodnie z prawem.

Facebook proponuje więc swoim użytkownikom nowy regulamin korzystania z usługi. Zakłada on, że serwis, w zamian za darmowe świadczenie swoich usług, ma prawo do wykorzystywania zdjęć profilowych i nazwisk owych użytkowników, serwując reklamy ich znajomym.

Regulamin nie wchodzi jeszcze w życie. Na witrynie www.facebook.com/fbsitegovernance można zgłaszać swoje zastrzeżenia. Użytkownicy Facebooka mają na to tydzień. Jeżeli Facebook, po przejrzeniu uwag, zdecyduje się na wdrożenie swojego pomysłu na portal, jedyną metodą by uniknąć bycia narzędziem marketingowym okaże się... usunięcie konta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)