Facebook będzie przesyłał do znajomych twoje zdjęcia

Facebook będzie przesyłał do znajomych twoje zdjęcia
Źródło zdjęć: © The Verge / chip.pl

10.11.2015 14:25, aktual.: 10.11.2015 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dziś wybrani użytkownicy Facebook Messengera w Australii testują funkcję Photo Magic. Na czym dokładnie będzie ona polegać?

Według statystyk Facebooka, jego użytkownicy, za pośrednictwem aplikacji Messenger, wysyłają do swoich znajomych 9,5 miliarda zdjęć miesięcznie i liczba ta stale wzrasta. W związku z tym trendem Facebook planuje wdrożyć funkcję ułatwiającą ten proces. Opcja nazwana Photo Magic, za pozwoleniem użytkownika, będzie skanowała galerię zdjęć naszego smartfona i za każdym razem, gdy rozpozna na fotografii twarz jednego lub kilku znajomych prześle ją do nich automatycznie. Z jednej strony pozwoli to zaoszczędzić czas (w końcu przesłanie zdjęć z imprezy do wszystkich znajomych może trwać wieki), z drugiej wzbudza pewne obawy dotyczące prywatności. Co w przypadku gdy system źle zinterpretuje osobę na zdjęciu albo wyśle do znajomych fotografie, których z pewnych względów nie chcielibyśmy nikomu pokazywać?

W ciągu najbliższych miesięcy funkcja powinna być wdrożona dla użytkowników z kolejnych stron świata. Photo Magic jest tak naprawdę tym samym co facebookowa aplikacja Moments, ale nie wymaga dodatkowej instalacji.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Fallout 4 ma problemy z płynnością na... PlayStation 4

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także