Facebook 7 lipca usunie twoje zdjęcia

Facebook 7 lipca usunie twoje zdjęcia

Facebook 7 lipca usunie twoje zdjęcia
Źródło zdjęć: © WP.PL
14.06.2016 09:10, aktualizacja: 14.06.2016 09:47

Dla milionów ludzi na świecie Facebook jest miejscem, w którym dzielą się oni swoimi zdjęciami ze znajomymi. Bardzo często są to zdjęcia, które kilka sekund wcześniej wykonane zostały przy pomocy urządzenia mobilnego. Wygląda jednak na to, że niebawem może się to skończyć. Wszystko w imię nowej strategii biznesowej największej sieci społecznościowej.

Miesiąc temu Facebook udostępnił użytkownikom w Europie swoją aplikację o nazwie Moments, która służy głównie do organizowania i przeglądania zdjęć. Tak jak Messenger jest odpowiednikiem komunikatora, który wbudowany jest w serwis, tak Moments ma być zewnętrznym narzędziem do obsługi galerii zdjęć. Jeszcze przed europejską premierą pojawiły się pewne komplikacje, związane głównie z regulacjami Unii Europejskiej w kwestii ochrony danych osobowych, przez co aplikacja musiała zostać pozbawiona części funkcjonalności. Teraz jednak pojawił się inny problem. Tym razem jest on związany z polityką Facebooka.

Jak donosi "The Guardian", wielu użytkowników otrzymało już informacje, według których zdjęcia, które zostały umieszczone w serwisie poprzez synchronizację z pamięcią urządzenia mobilnego mają zostać skasowane. Oczywiście można tego uniknąć, ale wiąże się to z pobraniem aplikacji Moments. Tego rodzaju agresywną promocję potwierdza też oficjalny komunikat wystosowany przez sieć społecznościową.

_ "Zdjęcia, które zsynchronizowałeś(aś) z Facebookiem ze swojego telefonu, zostaną wkrótce usunięte. Od początku roku były przenoszone do Moments, nowej aplikacji Facebooka. Aplikacja Moments pozwala Ci organizować i prywatnie udostępniać zdjęcia z telefonu oraz pobierać i usuwać zdjęcia zsynchronizowane z Facebookiem. Aplikację Moments można pobrać w sklepie App Store i Google Play Store. Jeśli chcesz zachować te zdjęcia, pobierz aplikację Moments i zarejestruj się (…)." _ Polska wersja komunikatu wymienia 7 czerwca jako ostateczną datę, do której należy zacząć korzystać z Moments, jeśli nie chce się stracić zdjęć, ale wygląda na to, że jest to pomyłka, ponieważ w anglojęzycznej wersji znajdujemy już datę 7 lipca. Najwyraźniej wyłączenie możliwości synchronizacji zdjęć dzięki podstawowej aplikacji Facebooka nie wystarczyło, zmianę należy wymusić na użytkownikach.

Co prawda takie podejście wielu osobom się nie podoba, ale najwyraźniej jest ono skuteczne. Przynajmniej w USA, w których Moments w krótkim czasie stało się trzecią pod względem popularności darmową aplikacją dla iOS i drugą pod względem popularności aplikacją w Google Play.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Microsoft przejmie LinkedIn

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)