Facebook automatycznie przekaże dalej Twoje dane

Facebook automatycznie przekaże dalej Twoje dane
Źródło zdjęć: © Facebook

30.03.2010 11:11, aktual.: 30.03.2010 11:25

W propozycji zmian swoich przepisów ochrony danych Facebook zapowiada, że będzie przekazywał dane o internautach sprawdzonym (pre-approved) stronom i usługom firm trzecich.

W propozycji zmian swoich przepisów ochrony danych Facebook zapowiada, że będzie przekazywał dane o internautach sprawdzonym (pre-approved) stronom i usługom firm trzecich.

W tym celu spółka jest zmuszona do tego, aby "dać swoim użytkownikom możliwość zbierania korzystnych doświadczeń w dziedzinie społeczności także poza Facebookiem". Wspomniane "strony i aplikacje muszą przejść procedurę dopuszczającą" i zaakceptować specjalne uzgodnienia co do ochrony prywatności użytkowników.

Obraz

Przekazywanie danych będzie następowało automatycznie, kiedy użytkownik odwiedza daną witrynę, będąc jednocześnie zalogowanym w Facebooku. Na razie nie wiadomo, o jakie strony może tutaj chodzić. Firma odsyła jedynie do sekcji About Platform prowadzonego przez siebie portalu dla programistów. Tam jednak znajdują się jedynie ogólne informacje na temat udostępniania danych.

Wszystko wskazuje na to, że plany Facebooka nie przewidują uzyskania od użytkowników zgody na przekazywanie ich danych. Mogą oni jednak sprzeciwić się udostępnianiu ich dalej. Do informacji tych należą: nazwa, zdjęcie w profilu, płeć, powiązania ze znajomymi, a także treści dzielone z innymi użytkownikami. Użytkownicy Facebooka mają czas do 3 kwietnia, aby skomentować proponowane zmiany.

Niedawno ośrodek Stiftung Warentest zarzucił Facebookowi braki w ochronie danych osobowych. Według fundacji serwis wykonał "zwrot o 180 stopni w złym kierunku" i od niedawna udostępnia wszystkim informacje osobiste.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)