ECIS proponuje bardziej uczciwe "okno wyboru" przeglądarki dla Windows 7

ECIS proponuje bardziej uczciwe "okno wyboru" przeglądarki dla Windows 7

ECIS proponuje bardziej uczciwe "okno wyboru" przeglądarki dla Windows 7
Źródło zdjęć: © IDG.pl
30.09.2009 08:00, aktualizacja: 30.09.2009 11:05

Stowarzyszenie European Committee for Interoperable Systems przedstawiło własne "okno wyboru", które, jak utrzymuje, jest "bardziej uczciwe" od propozycji Microsoftu.

Microsoft zaproponował pod koniec lipca Komisji Europejskiej ażeby europejscy konsumenci mieli możliwość zakupu systemu Windows 7 wraz z Internet Explorerem. Otrzymać oni jednak mieli podczas instalacji systemu dostęp do "okna wyboru" pozwalającego na wybór konkurencyjnej przeglądarki i wyłączenie IE.

Rozwiązanie Microsoftu nie przypadło do gustu stowarzyszeniu European Committee for Interoperable Systems, które twierdzi, że jest ono nieuczciwe. ECIS zwraca uwagę na fakt, że "_ IE wciąż będzie wbudowany w Windows, nawet gdy użytkownik wybierze jako domyślną inną alternatywną przeglądarkę _". Ponadto wątpliwości budzi proces instalacji konkurencyjnego oprogramowania, które, w odróżnieniu od IE, wymaga pobrania ze strony producenta oraz to, że "okno wyboru" wyświetlane jest w oknie Internet Explorera (ma to sugerować użytkownikowi podjęcie "właściwej" decyzji).

Obraz
© Uczciwe "okno wyboru" wg ECIS (fot. IDG.pl)

W związku z tym ECIS przedstawiło własną propozycję "okna wyboru". W odróżnieniu od rozwiązania Microsoftu powiązanego z IE, ma ono być prezentowane przy wykorzystaniu oddzielnej aplikacji (programista stowarzyszenia stworzył w dwa dni), która będzie dystrybuowana za pomocą mechanizmu Windows Update.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)