Windows 10 zniechęca do używania przeglądarki Chrome

Windows 10 zniechęca do używania przeglądarki Chrome05.08.2016 11:32
Windows 10 zniechęca do używania przeglądarki Chrome
Źródło zdjęć: © chip.pl

System Windows 10 potrafi wykryć, że korzystamy z przeglądarki Chrome do przeglądania witryn internetowych i ostrzec nas, że to nie jest najlepszy wybór. Zdaniem Microsoftu, rzecz jasna.

Microsoft niedawno chwalił się, że jego przeglądarka Edge jest wyjątkowo energooszczędna, ale najwyraźniej nie przekonał dostatecznej liczby osób do "przesiadki". Dlatego też wbudował w system Windows 10 mechanizm, który ma na celu… wbicie szpilki Google’owi i jego przeglądarce Chrome.

Na szczęście system w żaden sposób nie sabotuje działania Chrome’a, wyświetla jednak powiadomienie informujące, że używana przez nas przeglądarka zużywa znacznie więcej energii od tej systemowej, co narazi nas na częstsze podłączanie komputera do ładowarki. Ten sam komunikat ponoć pojawia się podczas używania Firefoxa, ale nikt w sieci nie opublikował zrzutu ekranowego potwierdzającego te doniesienia.

Powiadomienia te można wyłączyć. Choć trzeba przyznać, że Edge faktycznie jest jedną z najbardziej energooszczędnych przeglądarek na rynku.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Niantic usuwa legendarne Pokemony

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)