Internet Explorer 10 dla Windows 7 nareszcie do pobrania

Internet Explorer 10 dla Windows 7 nareszcie do pobrania
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.02.2013 16:30

Najnowsza wersja Internet Explorera do dnia dzisiejszego dostępna była wyłącznie dla systemów Windows 8, Windows RT i Windows Phone 8. Od dziś mogą ją pobrać również użytkownicy Windows 7.

Rusza wielka aktualizacja systemowej przeglądarki najpopularniejszej wersji Windows dla świecie. Internet Explorer 1. jest już dostępny w usłudze Windows Update, wkrótce też powinien się pojawić na witrynie Microsoftu do pobrania.

Użytkownicy Windows 7 nie będą mogli się cieszyć nowym wyglądem przeglądarki, jaki jest dostępny dla Windows 8. ale też nie powinni narzekać. Interfejs wersji dla Windows 7 również został nieco zmieniony. Poza tym przeglądarka ma być jeszcze wydajniejsza, a także obsługuje kolejne elementy opracowywanego standardu HTML5.

Poprawiono też zabezpieczenia przeglądarki. Od teraz pracuje ona w trybie chronionym, pracując w szczelnej „piaskownicy”. Wprowadzono też mechanizm automatycznej aktualizacji, dzięki czemu, na domyślnych ustawieniach, Internet Explorer będzie się sam aktualizował w tle, bez konieczności interakcji ze strony użytkownika.

Internet Explorer ma też, od wersji dziesiątej, wbudowaną wtyczkę Flash, podobnie jak przeglądarka Chrome. Wprowadza też domyślnie włączony mechanizm DnT (do-not-track), który zapobiega śledzeniu użytkownika przez „ciasteczka”. instalowane przez witryny internetowe.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Najlepsze aplikacje dla Windows Phone 8

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)