Ruszyła sprzedaż Windows 7

Ruszyła sprzedaż Windows 7

Ruszyła sprzedaż Windows 7
Źródło zdjęć: © Windows
22.10.2009 10:55

W czwartek rusza na całym świecie sprzedaż najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft - Windows 7. Wielu ekspertów wystawia mu pozytywne opinie, w przeciwieństwie do poprzedniego systemu Windows Vista, który nie zdobył uznania użytkowników komputerów

Dzisiaj ruszyła na całym świecie sprzedaż najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft - Windows 7. Wielu ekspertów wystawia mu pozytywne opinie, w przeciwieństwie do poprzedniego systemu Windows Vista, który nie zdobył uznania użytkowników komputerów.

Z "siódemką" ma być inaczej. Całkiem spora rzesza tych, którzy mieli już okazję przetestować najnowsze "okienka", przyznaje, że są szybsze i bezpieczniejsze niż wszechwładne obecnie Windows XP, zapewniają łatwiejszą komunikację z innymi komputerami oraz zawierają sporo najróżniejszych udogodnień, mających usprawnić pracę z komputerem.

Obraz

Miliony prywatnych użytkowników komputerów zapewne szybko zechcą się zapoznać z możliwościami nowego systemu, ale - tu eksperci są zgodni - firmy zapewne zaczekają co najmniej rok, zanim zdecydują się na "siódemkę", by mieć pewność, że nowy system operacyjny pozbył się już "chorób wieku dziecięcego".

Microsoft zapewnia na swym portalu internetowym, że "system Windows 7 został zaprojektowany z uwzględnieniem opinii użytkowników i zawiera wiele z sugerowanych przez nich funkcji". Użytkownicy "prosili o przyspieszenie i ułatwienie wykonywania typowych zadań, umożliwienie dostosowania sposobu pracy na komputerze do własnych potrzeb oraz wprowadzenie nowych funkcji". Producent zapewnia, że postarał się te prośby spełnić.

W przededniu premiery systemu Windows 7 portale internetowe są pełne informacji o tym najnowszym "dziecku" Microsoftu. Są recenzje pozytywne i negatywne, jest mnóstwo porad dotyczących wymagań, jakie komputerom stawiają Windows 7. W końcu ponad 90 proc. komputerów osobistych na świecie korzysta z którejś wersji Windows. Obecnie jest to najczęściej wersja XP, ale Microsoft ma nadzieję, że wkrótce zastąpi ją "siódemka".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)