Dokumenty rozwodowe dostarczysz przez Facebooka

Dokumenty rozwodowe dostarczysz przez Facebooka

Dokumenty rozwodowe dostarczysz przez Facebooka
Źródło zdjęć: © chip.pl
08.04.2015 08:31, aktualizacja: 08.04.2015 09:52

Aby sądowa sprawa o rozwód mogła się rozpocząć w Stanach, wszyscy zainteresowani muszą zostać o niej poinformowani. Od teraz, w stanie Nowy Jork, dokumenty rozwodowe można będzie dostarczać za pomocą Facebooka.

A wszystko przez precedens w sprawie 26-letniej pielęgniarki Ellanory Baidoo, która w 2009 zawarła związek małżeński z Victorem Sena Blood-Dzraku. Niestety zamiast zmienić się w szczęśliwą parę Baidoo i Sena Blood-Dzraku nigdy ze sobą nie zamieszkali. Prawnik Ellanory przekazał sędziemu, że małżonek jego klientki nie ma najmniejszego zamiaru odebrać dokumentów rozwodowych, jego ostatni znany adres jest od 2011 roku nieaktualny, a jedyny kontakt ze swoją małżonką utrzymuje za pośrednictwem telefonu i portalu Facebook.

Sędzia Sądu Najwyższego Matthew Cooper zgodził się na wysłanie "niezainteresowanemu" małżonkowi wszystkich potrzebnych do rozpoczęcia rozprawy dokumentów za pomocą wiadomości prywatnej na Facebooku. Wiadomość będzie przesłana do niego maksymalnie trzy razy, w tygodniowych odstępach - dopóki Blood-Dzraku nie potwierdzi jej otrzymania.

Metoda ta jest daleka od ideału, jednak może być jedynym sposobem na kontakt z drugą stroną w sprawie bardzo ważnej dla pani Baidoo.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 18 lat za kratkami za porno

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)