12 urodziny Facebooka!

12 urodziny Facebooka!
Źródło zdjęć: © Ksayer1 / flickr.com / CC

04.02.2016 11:01, aktual.: 04.02.2016 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook obchodzi swoje 12. urodziny. Strona internetowa The Facebook została uruchomiona 4 lutego 2004 w pokoju Marka Zuckerberga w akademiku na Uniwersytecie Harvarda. Aktualnie ma ponad 1,55 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie.

Wszystko zaczęło się 4 lutego 200. na Harvardzie. Mark Zuckerberg i współzałożyciele Dustin Moskovitz, Chris Hughes i Eduardo Saverin uruchamiają pierwszą wersję Facebooka. Od tego momentu serwis rozpoczyna swoje życie w sieci, aby już w grudniu 2004 zdobyć pierwszy milion użytkowników. W październiku 2005 na Facebooku pojawiają się pierwsze międzynarodowe sieci szkolne, a serwis uruchamia usługę Facebook Photos. W kwietniu 2006 roku wystartowała po raz pierwszy mobilna wersja Facebooka, a we wrześniu tego samego roku wystartował News Feed, którego późniejsze zmiany spotykały się często z krytyką użytkowników portalu. W ciągu zaledwie dwóch lat serwis, który początkowo był przeznaczony dla znajomych z jednej uczelni, stał się miejscem zrzeszającym miliony użytkowników.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kolejnymi milowymi krokami w rozwoju Facebooka było pojawienie się w kwietniu 200. roku czata, który dziś skutecznie wygryzł z rynku wiele innych komunikatorów. W lipcu 2008 portal doczekał się pierwszej mobilnej aplikacji dostępnej na iPhone'a.

Przycisk "Lubię To!" wprowadzono dopiero w 2009 roku

To, z czym wiele osób najbardziej kojarzy Facebooka, to przycisk "Lubię To!". Nie była to jednak funkcja dostępna od samego początku portalu. Po raz pierwszy pojawił się on stosunkowo niedawno, bo dopiero w lutym 2009. Po nieco pięciu latach obecności serwisu w internecie, w lipcu 2010 z Facebooka korzystało już 500 milionów użytkowników. To właśnie oni we wrześniu następnego roku musieli się zmierzyć z premierą nielubianej na początku "Osi czasu". W 2012 roku Facebook przejął Instagrama, a tuż po tym wszedł na giełdę z liczbą użytkowników sięgającą miliarda!

Ponad 1,55 mld użytkowników

Obecnie Facebook to jeden z największych serwisów społecznościowych na świecie. Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 1,5. miliarda. W samej Europie jest ich ponad 307 milionów. Do serwisu każdego dnia trafia 4,75 miliarda postów, w tym 300 milionów fotografii. Każdej minuty użytkownicy zamieszczają 510 komentarzy.

Wszystkiego Najlepszego Facebooku!

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)