Minds: Alternatywa dla Facebooka wspierana przez Anonymous

Minds: Alternatywa dla Facebooka wspierana przez Anonymous

Minds: Alternatywa dla Facebooka wspierana przez Anonymous
Źródło zdjęć: © giznet.pl
22.06.2015 14:18, aktualizacja: 22.06.2015 15:30

Na rynku istnieje już wiele sieci społecznościowych, ale wiele osób uważa, że jest jeszcze miejsce na alternatywy dla istniejących portali. Tak jak twórcy Minds, którzy są przekonani, że sieci społecznościowe nie muszą oznaczać braku prywatności. Co ciekawe, w wysiłkach wspierają ich Anonymous.

Polityka prywatności Facebooka to jeden z najczęściej krytykowanych elementów biznesu korporacji Marka Zuckerberga. Twórcy portali Minds doszli najwyraźniej do wniosku, że taka sytuacja sprawia, iż będą mieli szansę wybić się ze swoim pomysłem. Zwłaszcza, że po ujawnieniu rewelacji Snowdena sporo osób zainteresowało się własną prywatnością i bezpieczeństwem w sieci.

Serwis Minds testowany był już od dłuższego czasu, ale dopiero kilka dni temu została udostępniona jego publiczna wersja, dostępną także w formie aplikacji na iOS-a oraz Androida. Czym Minds ma się wyróżniać wśród konkurencji? Przede wszystkim, jak wspomniano już wyżej, silnym postawieniem akcentu na ochronę prywatności użytkowników. Korzystanie z platformy jest całkowicie darmowe, a jej kod otwarty, dzięki czemu każdy może sprawdzić jego bezpieczeństwo i modyfikować go do własnych potrzeb. Minds zachęca także użytkowników pełnym szyfrowaniem wysyłanych wiadomości. W odróżnieniu od Facebooka, Minds nie stosuje mechanizmów selekcji treści, jakie pojawiają się na tablicy użytkownika. Jedynym kryterium jest liczba komentarzy i udostępnień (ReMinds) – im ich więcej, tym większy zasięg.

Nie oznacza to jednak, że użytkownicy nie mają wpływu na zasięg publikowanych przez siebie treści. Za każde działanie, takie jak komentarz, ReMind czy głos w ankiecie, użytkownicy otrzymują punkty, które mogą wymienić na dodatkowe wyświetlenie swojej wybranej treści. Według twórców dzięki temu każdy będzie miał równe szanse w dotarciu do odbiorców.

Inicjatywa wygląda na interesującą, zdobyła także poparcie Anonymous. Czy to wystarczy do tego, by powalczyć z istniejącymi sieciami społecznościowymi? I czy można utrzymać darmowy serwis społecznościowy, który nie będzie zarabiał na danych użytkowników? Tego nie wiemy, ale Minds będzie próbowało.

Zobacz także: Test wideo smartfona LG G4. Lepiej być nie mogło!

Polecamy na stronach Giznet.pl: Lądownik Philae wznawia pracę

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)