Wideorozmowy przez Facebooka

Wideorozmowy przez Facebooka

Wideorozmowy przez Facebooka
Źródło zdjęć: © Gizmodo
07.07.2011 09:27, aktualizacja: 07.07.2011 09:44

Facebook tym posunięciem zastąpi chyba wszystkie inne serwisy - już teraz możecie przeprowadzać wideo-rozmowy w okienku facebookowego czatu. Wystarczy zainstalować specjalną wtyczkę, która powstała we współpracy ze Skypem i gotowe!

Chętnych do przetestowania usługi zapraszamy tutaj. Aby porozmawiać ze znajomymi muszą mieć oni zainstalowaną wtyczkę - jeśli spróbujesz zadzwonić do osoby, która jej nie posiada, zostanie ona poproszona o jej ściągnięcie ze strony Facebooka. Jak wygląda jakość połączenia? Trzeba przyznać, że najlepiej wypadał głos - głośny i wyraźny. Obraz był całkiem przyzwoity, a zużycie procesora nie było większe niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań (Google Talk). Jedyna wada - rozdzielenie okienka czatu wideo i tekstowego.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Gratulacje, Facebooku - dałeś kolejny powód, aby siedzieć dłużej na twojej stronie. Albo kolejny powód, aby chować się na czacie przed natrętnymi znajomymi. Ciężki wybór. Dla zainteresowanych - po połączeniu się ze znajomym można przejść w tryb offline bez zerwania rozmowy. Uff.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)