Tajny projekt Facebooka

Tajny projekt Facebooka

20.09.2010 13:28, aktual.: 20.09.2010 13:52

W miniony weekend internet zawrzał od informacji o pracach nad nowym telefonem, który ma być dziełem największego na świecie portalu społecznościowego - Facebooka. Przedstawiciele serwisu szybko zdementowali sensacyjne informacje, ale pewne wątpliwości wciąż pozostają

Wszystko zaczęło się, gdy serwis technologiczny Techcrunch poinformował, że dowiedział się o prowadzonych pracach nad telefonem Facebooka. Informacja miała pochodzić z wiarygodnego źródła zaangażowanego w omawiany projekt. Na podstawie krążących w sieci plotek wysnuć można dwie hipotezy. Pierwsza wersja wskazuje na to, że Facebook pracuje nad własnym telefonem, który zostałby wyposażony w system Google Android. Natomiast druga możliwość mówi o pracach, nie nad samym urządzeniem, ale nad autorskim systemem, który opracowywany jest w wielkiej tajemnicy. W drugim przypadku, wykonanie telefonu miałoby zostać zlecone zewnętrznej firmie.

Obraz
© Telefon Google Nexus One (na zdjęciu) również miał nie istnieć (fot. Google)

Jednak w minioną niedzielę, przedstawiciel Facebooka poinformował w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że firma nie zajmuje się produkcją telefonów, a jedynie pracuje nad większą integracją usług oferowanych przez portal z urządzeniami mobilnymi. Teoretycznie powyższe oświadczenie powinno uciszyć wszelkie spekulacje, tak się jednak nie stało.

Każdy, kto śledzi branżę technologii mobilnych pamięta, że około rok temu, pojawiła się informacja o tworzeniu przez Google własnego telefonu komórkowego. Przedstawiciele koncernu natychmiast zaprzeczyli wszelkim plotkom informując, że pracują jedynie nad własnym systemem operacyjnym. Niedługo potem na rynku pojawił się telefon Nexus One, produkowany dla Google przez zewnętrznego dostawcę - firmę HTC i wyposażony w system Android. Brzmi znajomo? Czyżby Facebook miał powtórzyć zagranie Google'a?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)