Wideorozmowy i wideokonferencje przez przeglądarki, Skype i Facebooka dzięki Polycom

Wideorozmowy i wideokonferencje przez przeglądarki, Skype i Facebooka dzięki Polycom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.10.2012 11:26, aktual.: 09.10.2012 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Polycom zaprezentowała rozwiązanie, które umożliwi prowadzenie wspólnych spotkań wideo niezależnie od platformy, użytkownikom Skype, Facebooka, Google Talk i profesjonalnym salom wideokonferencyjnym za pomocą jednego kliknięcia i przeglądarki internetowej. Oznacza to, że do przeprowadzenia wideokonferencji z wykorzystaniem sprzętu Polycom nie jest już konieczne posiadanie identycznego zestawu po drugiej stronie, a wystarczy komputer z kamerką, jedna z popularnych aplikacji jak Skype, przeglądarka internetowa i dostęp do internetu.

Skype, Facebook i Google Talk są tylko jednymi z wielu systemów B2. do czatu wideo z którymi umożliwia połączenie oprogramowanie RealPresence Polycom CloudAxis. Do jego zadziałania potrzebne jest środowisko pracy Polycom, a ono samo jest instalowane w prywatnych chmurach korporacyjnych lub chmurach publicznych.

Pakiet RealPresence CloudAXIS składa się z globalnego katalogu, mechanizmu wykrywania obecności, klienta internetowego (obsługującego przeglądarki zgodne z HTML5. oraz elastycznego brokera zasobów, który dynamicznie przydziela zasoby, takie jak przepustowość, bazy danych, sesje i media, aby zoptymalizować wrażenia użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)