Wideorozmowy i wideokonferencje przez przeglądarki, Skype i Facebooka dzięki Polycom

Wideorozmowy i wideokonferencje przez przeglądarki, Skype i Facebooka dzięki Polycom09.10.2012 11:26
Wideorozmowy i wideokonferencje przez przeglądarki, Skype i Facebooka dzięki Polycom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Firma Polycom zaprezentowała rozwiązanie, które umożliwi prowadzenie wspólnych spotkań wideo niezależnie od platformy, użytkownikom Skype, Facebooka, Google Talk i profesjonalnym salom wideokonferencyjnym za pomocą jednego kliknięcia i przeglądarki internetowej. Oznacza to, że do przeprowadzenia wideokonferencji z wykorzystaniem sprzętu Polycom nie jest już konieczne posiadanie identycznego zestawu po drugiej stronie, a wystarczy komputer z kamerką, jedna z popularnych aplikacji jak Skype, przeglądarka internetowa i dostęp do internetu.

Skype, Facebook i Google Talk są tylko jednymi z wielu systemów B2. do czatu wideo z którymi umożliwia połączenie oprogramowanie RealPresence Polycom CloudAxis. Do jego zadziałania potrzebne jest środowisko pracy Polycom, a ono samo jest instalowane w prywatnych chmurach korporacyjnych lub chmurach publicznych.

Pakiet RealPresence CloudAXIS składa się z globalnego katalogu, mechanizmu wykrywania obecności, klienta internetowego (obsługującego przeglądarki zgodne z HTML5. oraz elastycznego brokera zasobów, który dynamicznie przydziela zasoby, takie jak przepustowość, bazy danych, sesje i media, aby zoptymalizować wrażenia użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)