Pozwała Facebooka za nękanie przez trolli

Pozwała Facebooka za nękanie przez trolli
Źródło zdjęć: © chip.pl

15.05.2012 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nicola Brookes, 45-letnia Brytyjka, padła ofiarą internetowych trolli po tym, jak wsparła komentarzem na Facebooku jednego z uczestników programu X-Factor. Grożono jej śmiercią, oskarżano o pedofilię. Brookes jednak nie straciła zimnej krwi.

Brookes wiedziała, że jej córka jest wielką fanką programu X-Factor. Jak zobaczyła, jak jeden z jej ulubieńców, Frankie Cocozza, jest opluwany na Facebooku, pozostawiła mu wiadomość „Głowa do góry, Frankie, wkrótce zajmą się kimś innym”. Owszem, zajęli się. Nią samą.

- _ Użytkownicy Facebooka zaczęli mnie atakować z premedytacją, komentując mój wpis, pisząc, że jestem pedofilem, i że mają nadzieję, że umrę. Potraktowali sprawę osobiście, zaczęli zaglądać na moje konto, komentować mój wygląd, wiek i chorobę. Nikogo nie prowokowałam, a oni skupili się w bandę, prowokując wielką publiczną nienawiść w moim kierunku _ –. relacjonuje Brookes. Trolle nawet założyły jej nowe konto, z którego wysyłają perwersyjne wiadomości dziewięciolatkom.

Sprawę skierowano na policję, ale bezowocnie. Jej zdaniem, sprawcy są „zbyt trudni do namierzenia”. Brookes zdecydowała się więc pozwać Facebooka. Nie domaga się jednak od portalu żadnego odszkodowania. Chce, by firma ta została zmuszona do pomocy przy identyfikacji osób, które naruszają prawo za pomocą tego portalu. Jeżeli jej się uda, stworzy precedens prawny.

_ - Zawsze reagujemy agresywnie na doniesienia o potencjalnym nękaniu naszych użytkowników. Zgłoszenia te mają najwyższy priorytet, są przeglądane przez odpowiednio wyszkolony do tego zespół i, jeśli zajdzie taka potrzeba, ów zespół usuwa tego typu wpisy _ –. komentuje przedstawiciel Facebooka.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows 8 za 15 dolarów dla posiadaczy Windows 7"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)