Blow GPS50Ybt - nawigacja samochodowa z kamerą cofania

Blow GPS50Ybt - nawigacja samochodowa z kamerą cofania
Źródło zdjęć: © Blow

23.03.2010 16:05, aktual.: 23.03.2010 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Blow GPS50Ybt to przestrzenna, 5-calowa, panoramiczna nawigacja wyposażona w 42-kanałowy odbiornik GPS, złącze Bluetooth do przesyłania danych i głosu z telefonu, system głośnomówiący, przeglądarkę internetową, wejście audio-wideo i transmiter FM, umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego. Urządzenie może także współpracować z przewodową lub bezprzewodową kamerą cofania. Dane drogowe, system optymalizacji trasy i najświeższe informacje o sytuacji drogowej zapewnia najnowsza Automapa 6.2.

5-calowy ekran dotykowy umożliwia zarówno dobrą widoczność trasy i okolicy podczas jazdy, jak i komfortową obsługę urządzenia. Nadaje się do korzystania z Internetu i podglądu z kamery cofania. 42-kanałowy odbiornik GPS firmy SiRF Star, w połączeniu z procesorem MTK MT335. o częstotliwości 468 MHz, zapewniają dokładność ustalania położenia nawet w trudnych warunkach terenowych i słabej widzialności satelitów. Urządzenie pozwala też szybko, po włączeniu, ustalić pozycję pojazdu nawet w czasie ruchu.

Obraz
© (fot. Blow)

Układ Bluetooth umożliwia, po podłączeniu do telefonu komórkowego, korzystanie z zasobów Internetu poprzez wbudowaną przeglądarkę. Blow GPS50Ybt może służyć jako zestaw głośnomówiący, umożliwiając obsługę zaimportowanej, pełnej książki adresowej telefonu i historii połączeń. W czasie jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze w danym momencie komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne bądź rozmowy telefoniczne. Duża klawiatura ekranowa może też być pomocna w wysyłaniu wiadomości tekstowych przez podłączony bezprzewodowo telefon komórkowy. Po wciśnięciu przycisku „szybkiego menu”, zintegrowanego z przyciskiem wyłączania, użytkownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

Blow GPS50Ybt jest standardowo oferowany z programem nawigacyjnym Automapa 6.2 w wersji Polska XL lub Europe. Aplikacja zawiera szczegółowe plany nawigacyjne miast i setki tysięcy, dokładnie opisanych Punktów Użyteczności Publicznej (POI). Dzięki systemowi AutoMapa Traffic, trasy w AutoMapie są wyznaczane z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drodze. Dane spływające do serwera AutoMapa Traffic tworzą szczegółowy obraz sytuacji na drogach, co umożliwia użytkownikom AutoMapy omijanie korków na drodze. Blow GPS50Ybt wykorzystuje system Windows CE 5.0 NET, dzięki czemu może korzystać z dowolnego innego oprogramowania nawigacyjnego dla tej platformy, również programów instalowanych na kartach microSD. Wbudowane gniazdo kart microSD pozwala korzystać z biblioteki multimediów zgromadzonych na kartach pamięci w postaci muzyki, zdjęć i filmów. Nawigacja, po podłączeniu do komputera, zachowuje się jak zewnętrzna pamięć masowa umożliwiając przenoszenie plików poprzez „przeciąganie”. Wbudowany transmiter FM pozwala na
transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia. Dźwięk transmitowany jest na wybranej częstotliwości FM i z punktu widzenia samochodowego systemu audio traktowany jako kolejna stacja radiowa. Nawigacja może służyć także jako przenośny czytnik e-booków.

Urządzenie może współpracować z opcjonalnymi bezprzewodowymi lub przewodowymi kamerami cofania, ułatwiając parkowanie i jazdę do tyłu w zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Po podłączeniu zasilania kamery do świateł cofania, nawigacja będzie automatycznie pokazywała widok do tyłu po włączeniu biegu wstecznego.

Zestaw nawigacji samochodowej GPS Blow GPS50Ybt z kamerą cofania dostępny będzie na rynku polskim w drugiej połowie marca. Sugerowane ceny zestawu:
- Blow GPS50Ybt z kamerą cofania + Automapa Polska XL - 738 zł
- Blow GPS50Ybt z kamerą cofania + z Automapa Europe - 89. zł

Podstawowe modele nawigacji Blow GPS50Ybt dostępne są na rynku polskim od lutego 2010 r. odpowiednio w cenie:
- Blow GPS50Ybt bez mapy - 498 zł
- Blow GPS50Ybt z Automapą Polska XL – 598 zł
- Blow GPS50Ybt z Automapą Europe - 758zł

Blow GPS50Ybt – najważniejsze cechy:
• Wyświetlacz dotykowy LCD 5 cali, 480 x 272 piksele
• System operacyjny Windows CE 5.0 NET
• Procesor MTK MT3351 ARM1176JZ-S 468 MHz
• Wbudowany odbiornik GPS SiRFStar 3i+ (42 kanały)
• Gniazdo pamięci microSD
• Złącze mini USB 2.0 Full Speed z możliwością ładowania baterii przez USB
• Wejście AV-IN
• Wbudowany transmiter FM umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego
• Bluetooth
• System głośnomówiący z możliwością wyświetlania książki telefonicznej i historii połączeń z telefonu
• Dodatkowe narzędzia: przeglądarka internetowa, czytnik e-booków, kalkulator, gry Możliwość definiowana ścieżki GPS
• Obsługiwane formaty wideo: WMV9, MPEG4, DivX 5.0, 4.0, 3.11, XVid, MPEG2, AVI, MOV, ASF
• Obsługiwane formaty zdjęć: JPEG, GIF, PNG, BMP
• Obsługiwane pliki audio: MP3, WAV i WMA
• Wymiary 135 x 86 x 13 mm

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)