Nawigacja Blow w Rozmiarze XXL

Nawigacja Blow w Rozmiarze XXL

Nawigacja Blow w Rozmiarze XXL
Źródło zdjęć: © Blow
21.10.2010 13:00

BLOW wprowadza do sprzedaży nawigację samochodową GPS - BLOW GPS70iBT o przekątnej ekranu 7 cali i rozdzielczości 800x480 pikseli. Nowy produkt ucieszy kierowców, którzy korzystają z wielu informacji wyświetlanych podczas jazdy, jak również użytkowników, którzy wykorzystują multimedialne cechy nawigacji do pracy i rozrywki

Zdaniem producenta czytelność map powinni docenić m.in. kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów, którzy znajdują się z reguły dalej od ekranu nawigacji. Mimo 7 calowego ekranu, nawigacja jest stosunkowo lekka, bo waży jedynie 36. gramów. Funkcjonalne zmiany dotknęły również menu urządzenia. Pierwszą z nich jest nowy system umożliwiający dostęp do wszystkich funkcji na jednym ekranie, co znacznie ułatwia sterowanie wszystkimi aplikacjami. Drugą ciekawą cechą jest możliwość ustawienia przez użytkownika własnego tła pulpitu, przy użyciu dowolnego zdjęcia lub grafiki zapisanej w pamięci urządzenia.

Obraz
© (fot. Blow)

Nawigacja BLOW GPS70iBT jest jednym z pierwszych urządzeń PND o wielkości 7 cali, wykorzystujących najnowsze funkcje programu AutoMapa 6.6. Nawigacja z oprogramowaniem AutoMapa 6.6 udostępnia wizualizację natężenia ruchu ogromnego obszaru polskich dróg. Dzięki temu, kierowcy widzą aktualną średnią przepustowość ulic i spodziewane utrudnienia w ruchu. Łatwiej mogą zaplanować trasę omijając przeszkody i w rezultacie szybciej od innych uczestników ruchu pokonać dany odcinek trasy. Podczas nawigacji, użytkownicy BLOW są wspierani przez technologię LiveDrive!, dzięki której oprócz informacji o sytuacji drogowej przekazywanej w czasie rzeczywistym, z serwera AutoMapa Traffic pobierane są dane o aktualnych utrudnieniach i blokadach na drodze. Dane wykorzystywane są do wyznaczania tras, pozwalają także ograniczyć do minimum problemy wynikające ze zmienionej organizacji ruchu w okolicy zablokowanych odcinków.

Komunikaty głosowe nawigacji informują o korekcie w planowanym czasie dojazdu do celu, spowodowanej zmianami w aktualnym ruchu drogowym. W razie wystąpienia wypadku nawigacja sprawdza możliwości przejazdu trasami alternatywnymi i wybiera najlepsze opcje, informując o planowanej godzinie dotarcia do celu. Program został też rozbudowany o Asystenta Pasa Ruchu dla Polski i innych krajów Europy.

Dzięki wyposażeniu BLOW GPS70iBT w łącze Bluetooth, do przesyłania danych i głosu z telefonu, nawigacja może nie tylko pobierać dane z serwerów monitorujących sytuację na drogach, ale też pełnić rolę systemu głośnomówiącego i przeglądarki internetowej, umożliwiając obsługę zaimportowanej, pełnej książki adresowej telefonu i historii połączeń. Podczas jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne bądź rozmowy telefoniczne. Nawigacja współpracuje z przewodową lub bezprzewodową kamerą cofania, w tym kamerą w wersji TIR.

BLOW GPS70iBT sprawdzi się też w roli odtwarzacza audio-wideo, na co pozwala rozdzielczość zastosowanego w nawigacji ekranu - 800x48. pikseli. Szerokie spektrum obsługiwanych plików wideo i audio (w tym AVI, WMV, ASF, ASV, DAT, MPEG, MPG, MP4, WAV, WMA, MP3) umożliwia odtwarzanie najpopularniejszych filmów i muzyki, zaś wbudowane gniazdo kart microSD pozwala korzystać z pokaźnej biblioteki multimediów zgromadzonych na kartach pamięci. Transmiter FM umożliwia transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia.

Podstawowe modele nawigacji BLOW GPS70iBT dostępne są na rynku polskim od połowy października 2010 r. w cenie:
- BLOW GPS70iBT bez mapy - 699 PLN brutto,
- BLOW GPS70iBT + AutoMapa Polska XL - 799 PLN brutto,
- BLOW GPS70iBT + AutoMapa Europe - 94. PLN brutto.

BLOW GPS70iBT - najważniejsze cechy:

- Wyświetlacz LCD - ciekłokrystaliczny panel dotykowy 7 cali
- Rozdzielczość ekranu - 800 x 480, 65536 kolorów
- System operacyjny - WINDOWS CE NET 5.0
- Procesor - MediaTek MT3351 o częstotliwości 468 MHz
- Pamięć wewnętrzna SD RAM - 128 MB
- Gniazdo pamięci microSD do 8GB SDHC
- Złącze USB - mini USB 2.0 Full Speed
- Wbudowany transmiter FM umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego
- Bluetooth 2.0
- Internet (DUN)
- System głośnomówiący z możliwością wyświetlania książki telefonicznej i historii połączeń z telefonu
- Dodatkowe narzędzia: czytnik e-booków, kalkulator, gry
- Wejście Video
- Obsługiwane pliki wideo - AVI, WMV, ASF, ASV, DAT, MPEG, MPG, MP4
- Obsługiwane pliki Audio - WAV, WMA, MP3
- Wymiary urządzenia - 190 x 120 x 16 mm
- Waga urządzenia - 360g

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)