Samochodowa nawigacja Blow z modułem 3G

Samochodowa nawigacja Blow z modułem 3G22.04.2011 11:26
Samochodowa nawigacja Blow z modułem 3G

Blow zaprezentował pięciocalową nawigację samochodową Blow 500 Traffic z wbudowanym modułem komunikacji 3G i oprogramowaniem AutoMapa. Jest to jak do tej pory jedyny model nawigacji z wbudowanym modułem 3G.

Dzięki zastosowaniu mechanizmu szerokopasmowego transferu danych, szybkiego procesora i odbiornika satelitarnego, urządzenie powinno pozwolić szybko i precyzyjnie wyznaczyć położenie pojazdu trudnych warunkach terenowych, a także inteligentnie modyfikować trasę przejazdu w zależności od bieżącej przepustowości dróg.

Duży ekran dotykowy o przekątnej 5 cali wyświetla większy niż poprzednio obszar mapy, a także prezentuje ważne informacje o ruchu, wypadkach i kontrolach drogowych.

288764895770785939
Źródło zdjęć: © (fot. Blow)

Za wyznaczanie tras i prezentację terenu odpowiada najnowsza wersja oprogramowania AutoMapa zawierającą ponad 506. miast i miejscowości w Polsce, ponad 640 tysięcy Użytecznych Punktów (POI), około 3 miliony budynków oraz dokładne plany nawigacyjne kilkudziesięciu tysięcy miast w 44 państwach Europy.

Użytkownicy mogą korzystać z asystenta pasa ruchu dla polskich i europejskich dróg. Pomocna może być także możliwość oceny bieżącej sytuacji drogowej na ekranie nawigacji. W stosunku do poprzednich wersji oprogramowania dodane zostały informacje o progach zwalniających, sygnalizacji świetlnej i uaktualnione pozycje słupków pikietażowych, pomocne przy korzystaniu z łączności CB.

Wbudowany moduł łączności 3. pozwala na pobieranie informacji z Internetu, jak też odbieranie poczty elektronicznej oraz korespondencji z komunikatorów internetowych, takich jak Gadu-Gadu czy Skype. Blow 500 Traffic może służyć także jako telefon z wbudowanym głośnikiem, umożliwiając obsługę książki adresowej i historii połączeń. W czasie jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne, bądź rozmowy telefoniczne. Może ona też pełnić rolę odtwarzacza audio-wideo oraz transmitera FM umożliwiającego transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia.

Urządzenie wyceniono na 799 PLN brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)