Samochodowa nawigacja Blow z modułem 3G

Samochodowa nawigacja Blow z modułem 3G

Samochodowa nawigacja Blow z modułem 3G
22.04.2011 11:26

Blow zaprezentował pięciocalową nawigację samochodową Blow 500 Traffic z wbudowanym modułem komunikacji 3G i oprogramowaniem AutoMapa. Jest to jak do tej pory jedyny model nawigacji z wbudowanym modułem 3G.

Dzięki zastosowaniu mechanizmu szerokopasmowego transferu danych, szybkiego procesora i odbiornika satelitarnego, urządzenie powinno pozwolić szybko i precyzyjnie wyznaczyć położenie pojazdu trudnych warunkach terenowych, a także inteligentnie modyfikować trasę przejazdu w zależności od bieżącej przepustowości dróg.

Duży ekran dotykowy o przekątnej 5 cali wyświetla większy niż poprzednio obszar mapy, a także prezentuje ważne informacje o ruchu, wypadkach i kontrolach drogowych.

Obraz
© (fot. Blow)

Za wyznaczanie tras i prezentację terenu odpowiada najnowsza wersja oprogramowania AutoMapa zawierającą ponad 506. miast i miejscowości w Polsce, ponad 640 tysięcy Użytecznych Punktów (POI), około 3 miliony budynków oraz dokładne plany nawigacyjne kilkudziesięciu tysięcy miast w 44 państwach Europy.

Użytkownicy mogą korzystać z asystenta pasa ruchu dla polskich i europejskich dróg. Pomocna może być także możliwość oceny bieżącej sytuacji drogowej na ekranie nawigacji. W stosunku do poprzednich wersji oprogramowania dodane zostały informacje o progach zwalniających, sygnalizacji świetlnej i uaktualnione pozycje słupków pikietażowych, pomocne przy korzystaniu z łączności CB.

Wbudowany moduł łączności 3. pozwala na pobieranie informacji z Internetu, jak też odbieranie poczty elektronicznej oraz korespondencji z komunikatorów internetowych, takich jak Gadu-Gadu czy Skype. Blow 500 Traffic może służyć także jako telefon z wbudowanym głośnikiem, umożliwiając obsługę książki adresowej i historii połączeń. W czasie jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne, bądź rozmowy telefoniczne. Może ona też pełnić rolę odtwarzacza audio-wideo oraz transmitera FM umożliwiającego transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia.

Urządzenie wyceniono na 799 PLN brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)