Nawigacja Blow GPS43Ybt

Nawigacja Blow GPS43Ybt

Nawigacja Blow GPS43Ybt
Źródło zdjęć: © Blow
16.06.2010 16:50

Blow prowadził do sprzedaży multimedialną nawigację samochodową Blow GPS43Ybt. Panoramiczny ekran o przekątnej 4,3 cala pozwala zaprezentować szczegóły trasy podczas jazdy samochodem. Stosunkowo niewielkie wymiary sprawiają, że urządzenie sprawdza się na rowerowych oraz pieszych wycieczkach. Dane drogowe, system optymalizacji trasy i najświeższe informacje o sytuacji drogowej zapewnia najnowsza AutoMapa 6.5.

Nawigacja wyposażona jest w 42-kanałowy odbiornik GPS SiRF STAR 3i+, złącze Bluetooth do przesyłania danych i głosu z telefonu, system głośnomówiący, przeglądarkę internetową, wejście wideo i transmiter FM, umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego. Blow GPS43Ybt może współpracować z przewodową lub bezprzewodową kamerą cofania.

Obraz
© (fot. Blow)

42-kanałowy odbiornik GPS firmy SiRF Star, w połączeniu z procesorem MTK MT335. o częstotliwości 468 MHz, zapewniają dokładność ustalania położenia. Wbudowany moduł Bluetooth, po podłączeniu do telefonu komórkowego, umożliwia korzystanie z zasobów Internetu, w tym najnowszych systemów powiadamiania o korkach, utrudnieniach w ruchu czy wypadkach. Użytkownicy mogą pobierać najświeższe bazy POI, takie jak stacje benzynowe, fotoradary, niebezpieczne miejsca, utrudnienia w ruchu spowodowane kontrolami drogowymi, itp. z serwisów Miplo.pl (usługa Miplo Traffic). Informacje te mogą być wykorzystywane równolegle z danymi systemu Traffic AutoMapa. Opcjonalne aplikacje pozwalają korzystać z poczty elektronicznej czy mobilnych komunikatorów. Blow GPS43Ybt może służyć jako zestaw głośnomówiący, umożliwiając obsługę zaimportowanej, pełnej książki adresowej telefonu i historii połączeń. Podczas jazdy nawigacja
inteligentnie wybiera najważniejsze w danym momencie komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne bądź rozmowy telefoniczne. Przycisk „szybkiego menu”, zintegrowany z przyciskiem wyłączania, umożliwia użytkownikowi natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

Blow GPS43Ybt jest standardowo oferowany z programem nawigacyjnym AutoMapa 6.5 w wersji Polska XL lub Europe. Aplikacja w wersji Europe zawiera mapy 4. krajów i szczegółowe plany nawigacyjne ponad 13.000 miast i setki tysięcy, dokładnie opisanych Punktów Użyteczności Publicznej (POI), aktualizowanych w kwietniu 2010 r. Do dyspozycji użytkowników urządzeń nie posiadających stałego dostępu do Internetu jest też program AM'Center służący do synchronizacji danych SmartRoutes, uwzględniających w trasach czasowe ograniczenia ruchu oraz prognozy stanu ruchu drogowego na podstawie statystyk dni tygodnia/świąt i pory dnia. Osoby korzystające z nawigacji ze stałym mobilnym dostępem do Internetu mogą monitorować bieżącą sytuację na drogach w czasie jazdy. Dzięki systemowi AutoMapa Traffic, trasy w AutoMapie wyznaczane są z uwzględnieniem danych statystycznych o ruchu i aktualnej sytuacji na drodze. Dane spływające do serwera AutoMapa Traffic tworzą szczegółowy obraz sytuacji na drogach, co umożliwia użytkownikom
AutoMapy omijanie korków na drodze.

Blow GPS43Ybt wykorzystuje system Windows CE 5.0 NET, dzięki czemu może korzystać z innego oprogramowania nawigacyjnego dla tej platformy, również programów instalowanych na kartach microSD. Wbudowane gniazdo kart microSD pozwala korzystać z biblioteki multimediów zgromadzonych na kartach, a wbudowany transmiter FM umożliwia transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia.

Nawigacja może współpracować z opcjonalnymi bezprzewodowymi lub przewodowymi kamerami cofania, ułatwiając parkowanie i jazdę do tyłu w zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Po podłączeniu zasilania kamery do świateł cofania, nawigacja będzie automatycznie pokazywała widok do tyłu po włączeniu biegu wstecznego.

Podstawowe modele nawigacji Blow GPS43Ybt dostępne są na rynku polskim w cenie:
- Blow GPS43Ybt bez mapy - 438 zł,
- Blow GPS43Ybt z AutoMapą Polska XL – 538 zł,
- Blow GPS43Ybt z AutoMapą Europe – 698 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)