Nawigacja GPS z bezprzewodową kamerą cofania

Nawigacja GPS z bezprzewodową kamerą cofania
Źródło zdjęć: © lark.com.pl

12.02.2010 14:32, aktual.: 12.02.2010 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Lark wprowadziła do swojej oferty nową nawigację z serii FreeBird – model 43WCAM. Urządzenie posiada w zestawie miniaturową, bezprzewodową kamerę, która ma ułatwić kierowcom manewry...

Firma Lark wprowadziła do swojej oferty nową nawigację z serii FreeBird – model 43WCAM. Urządzenie posiada w zestawie miniaturową, bezprzewodową kamerę, która ma ułatwić kierowcom manewry cofania i parkowania.

Nawigacja posiada elegancki wygląd, solidną, metalową obudowę oraz ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala. Szybkie wyszukiwanie satelitów i precyzyjna nawigacja ma być możliwa dzięki czułemu, 42-kanałowemu odbiornikowi GPS NXP GNS4540. który ma podtrzymywać sygnał nawet w trudnych warunkach terenowych. Za szybkie przeliczanie tras ma odpowiadać procesor Samsung S3C2451 taktowany zegarem 400 MHz. Wbudowana pamięć oferuje 1 GB pojemności i można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD. Funkcje multimedialne urządzenia obejmują odczyt plików audio (WMA), wideo (WMV), graficznych (JPG, GIF, PNG, BMP) oraz tekstowych (TXT z funkcją E-BOOK). Dzięki funkcji przejścia nawigacji w stan uśpienia, możliwe jest oszczędzanie energii.

W zestawie znajdziemy komplet niezbędnych akcesoriów, a także bezprzewodową kamerę, która przekazuje kolorowy obraz na ekran nawigacji za pomocą nadajnika radiowego wykorzystującego pasmo 2,4 GHz. Używanie kamery, w ciemności wspomagają diody pracujące w paśmie podczerwieni –. obraz jest wówczas czarno-biały, ale za to bardzo wyraźny. Producent zapewnia, że całość jest łatwa w montażu i obsłudze, a to m.in. dzięki przejrzystemu menu dostępnemu w języku polskim.

Lark FreeBird 43WCAM posiada zainstalowaną aplikację MapaMap Easy 6.3 z najnowszymi mapami Polski, która została przygotowana technologii „finger friendly”, umożliwiającej obsługę nawigacji palcem –. bez konieczności używania rysika. Nowość dostępna jest już w sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 440 zł z VAT i sprzedawana jest w postaci „ready-to-go”, czyli po wyjęciu z pudełka jest gotowa do użytku. Gwarancja 24 miesiące.

Szczegółowa specyfikacja techniczna na następnej stronie...

Specyfikacja techniczna:

· Ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 x 272 pikseli;
· Procesor Samsung S3C2451 400 MHz;
· 42-kanałowy, wysokoczuły odbiornik GPS NXP GNS4540;
· Pamięć 64 MB SDRAM;
· Wbudowana pamięć flash 1GB (obsługa kart SDHC do pojemności 8 GB);
· Łatwe w obsłudze wielojęzyczne menu – język polski ustawiony jest jako domyślny;
· Wbudowany głośnik 1,5W;
· Złącze USB 2.0;
· Wyjście słuchawkowe;
· Akumulator litowo-jonowy;
· System operacyjny WIN CE 5.0 Core;
· Dynamiczna nawigacja od drzwi do drzwi MapaMap Easy 6.3;
· Prosta, intuicyjna obsługa;
· Komunikaty głosowe w języku polskim;
· Odtwarzanie plików video (wmv);
· Odtwarzanie plików audio (wma);
· Przegląd zdjęć (JPG, GIF, PNG, BMP);
· Funkcja przeglądania plików tekstowych (txt).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)