Allegro wypowiada się o ACTA: nie tak pochopnie, nie w tym brzmieniu!

Allegro wypowiada się o ACTA: nie tak pochopnie, nie w tym brzmieniu!
Źródło zdjęć: © Yarl / Wikimedia Commons / CC

24.01.2012 10:03, aktual.: 24.01.2012 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej podmiotów, zarówno po stronie rządowej, jak i po stronie organizacji pozarządowych wypowiada się o ACTA. Swoje stanowisko opublikowało też Allegro, która jest zainteresowana tym, aby nie naruszać w sieci swobody wymiany handlowej, szczególnie pomiędzy zwykłymi użytkownikami. Stanowisko Allegro prezentuje w wersji oryginalnej, bez zmian i edycji redaktorskiej.

"Grupa Allegro apeluje o rozważne i oparte na rzeczowych konsultacjach rozpatrzenie udziału Polski w podpisaniu i ratyfikowaniu ACTA. Nie ma wątpliwości, że pochopna decyzja o podpisaniu ACTA, może wpłynąć niekorzystnie na rozwój handlu elektronicznego w Polsce, który z roku na rok stanowi coraz silniejszą gałąź rodzimej gospodarki.

Grupa Allegro posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z właścicielami praw własności intelektualnej. W ramach platformy Allegro funkcjonuje specjalnie w tym celu powołany program Współpracy w Ochronie Praw, który pozwala na prawidłową ocenę legalności przedmiotów pojawiających się w serwisie. Również dzięki kooperacji z licznymi instytucjami i stowarzyszeniami, Grupa dysponuje specjalistyczną wiedzą w obszarze ochrony praw własności intelektualnej.

- Nie mamy wątpliwości, że zapewnienie właściwej ochrony posiadaczom praw własności intelektualnej jest nie tylko istotnym narzędziem wzrostu gospodarczego, ale również niezbędnym elementem regulacji dojrzałych systemów legislacyjnych –. mówi Przemysław Budkowski, Dyrektor serwisu Allegro.pl – Jednocześnie z naszej wieloletniej praktyki nie wynika, by rozwiązaniem powyższych problemów było przystąpienie przez Polskę do umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi (znanej powszechnie jako ACTA) w jej aktualnym brzmieniu – podkreśla Budkowski.

Eksperci Allegro zwracają uwagę, że brak rozpatrzenia wszystkich konsekwencji wiążących się z podpisaniem ACTA przez Polskę, może prowadzić do istotnych kolizji z obecnie obowiązującymi przepisami, również w zakresie praw i wolności osobistych oraz ekonomicznych.

W związku z powyższym Grupa Allegro przyłącza się do apelu o uważne i oparte na wielostronnych konsultacjach rozpatrzenie udziału Polski w podpisaniu i ratyfikowaniu ACTA."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)