Skype'owi grozi blokada, jeśli nie udostępni treści

Skype'owi grozi blokada, jeśli nie udostępni treści

Skype'owi grozi blokada, jeśli nie udostępni treści
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.03.2013 09:15, aktualizacja: 26.03.2013 11:21

Internetowe komunikatory takie jak Skype czy WhatsApp mogą zostać
zablokowane w Arabii Saudyjskiej, jeśli nie umożliwią monitorowania treści wymienianych za ich
pośrednictwem

"Miejscowe firmy telekomunikacyjne oraz operatorzy takich stron czy aplikacji zostali poproszeni o umożliwienie nadzorowania (przekazywanych) treści" - poinformował anonimowy informator z państwowej Komisji ds. Komunikacji i Technologii Informatycznych (CITC).

"CITC dała firmom telekomunikacyjnych prawie tydzień (...) na ustosunkowanie się do tej prośby". Termin upływa w najbliższą sobotę - podało z kolei źródło w Saudi Telecommunication Co., jednym z trzech saudyjskich operatorów. Według tej firmy po upływie wyznaczonego czasu CITC może zablokować działanie popularnych komunikatorów, w tym aplikacji na smartfony WhatsApp oraz programu Skype.

Pozostali operatorzy w Arabii Saudyjskiej to Mobily i Zein. Według AFP to właśnie te firmy zażądały od CITC podjęcia działań przeciwko internetowym serwisom komunikacyjnym, które zdaniem Mobily i Zein stanowią nieuczciwą konkurencję dla ich własnych usług.

W sąsiadujących z Arabią Saudyjską Zjednoczonych Emiratach Arabskich większość funkcji Skype'a została zablokowana przez państwowego regulatora najprawdopodobniej, by chronić interesy tamtejszych spółek telekomunikacyjnych Etisalat oraz Du.

Źródło: PAP, SW, WP.PL

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)