Zmiana operatora? Nie, dziękuję! Nie chce mi się

Zmiana operatora? Nie, dziękuję! Nie chce mi się

12.02.2010 10:16, aktual.: 12.02.2010 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polacy są wierni jednemu operatorowi komórkowemu i do zmian nie
przekonuje ich nawet możliwość przeniesienia swojego numeru do innej sieci. Coraz więcej osób rezygnuje jednak z telefonu stacjonarnego - wynika z raportu PBS DGA dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

Statystyczny Polak wysyła tygodniowo około 3. SMS-ów i przeprowadza przez komórkę 38 rozmów. Jednak rekordziści - czyli około 10 proc. ankietowanych - wysyłają ich w tym samym czasie grubo ponad 50 wiadomości tekstowych, a co czwarty ankietowany potrafi w ciągu tygodnia zadzwonić do ponad 30 osób. Przy czym zaledwie kilka procent Polaków regularnie korzysta z bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak internet czy MMS.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Z badań wynika również, że Polacy nie garną się do zmian. Ponad 8. proc. respondentów nigdy nie zmieniło swojego operatora komórkowego. I wcale nie chodzi tylko o to, że byli w pełni zadowoleni z jego usług czy obawiają się utraty numeru. Większość ankietowanych doskonale zdaje sobie sprawę, że może go przenieść do innego operatora. Skąd więc ta ogromna lojalność? "Większość po prostu nie chce tracić czasu, energii i nerwów, bo załatwianie formalności związanych ze zmianą operatora nadal nie jest łatwe i przyjemne. To nie jest bezbolesny proces" - tłumaczy gazecie Andrzej Piotrowski, ekspert rynku telekomunikacyjnego.

Więcej o tym w publikacji "Dziennika Gazety Prawnej"

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (165)
Zobacz także