ITU: To nie jest prawdziwe 4G

ITU: To nie jest prawdziwe 4G

ITU: To nie jest prawdziwe 4G
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
09.06.2011 13:34

Sekretarz generalny ITU, Hamadoun Touré wylał kubeł zimnej wody na głowy amerykańskich operatorów starających się by ich usługi były określane jako "4G". Żadna z oferowanych przez nich usług nie jest zgodna ze standardem 4G zdefiniowanym przez ITU

Hamadoun Touré powiedział w wywiadzie dla _ Total Telecom _, że nikt nie może zabronić operatorom nazywania ich usług jako "4G", ale oni głęboko w środku wiedzą czy ich usługi rzeczywiście są usługami 4G, czy też nie spełniają normy ITU w tej materii.

Obecnie widoczny w mediach termin 4. to jedynie marketing, zaś właściwy standard 4G spełniają aktualnie jedynie rozwiązania IMT-Advanced, czyli sieci LTE Advanced i WiMAX-Advanced. Sieć 4G to nie tylko wysokiej szybkości transmisja danych, ale przede wszystkim większa efektywność wykorzystania widma i znacznie mniejsze opóźnienia.

Warto przypomnieć, że pod koniec 2010 roku ITU poinformowało, że termin 4G może być też używany do określania technologii poprzedzających nadchodzące LTE-Advanced i WiMAX-Advanced, które przy tym w znaczny sposób poprawiły parametry sieci 3G.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)