ITU: To nie jest prawdziwe 4G

ITU: To nie jest prawdziwe 4G
Źródło zdjęć: © Jupiter Images

09.06.2011 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sekretarz generalny ITU, Hamadoun Touré wylał kubeł zimnej wody na głowy amerykańskich operatorów starających się by ich usługi były określane jako "4G". Żadna z oferowanych przez nich usług nie jest zgodna ze standardem 4G zdefiniowanym przez ITU

Hamadoun Touré powiedział w wywiadzie dla _ Total Telecom _, że nikt nie może zabronić operatorom nazywania ich usług jako "4G", ale oni głęboko w środku wiedzą czy ich usługi rzeczywiście są usługami 4G, czy też nie spełniają normy ITU w tej materii.

Obecnie widoczny w mediach termin 4. to jedynie marketing, zaś właściwy standard 4G spełniają aktualnie jedynie rozwiązania IMT-Advanced, czyli sieci LTE Advanced i WiMAX-Advanced. Sieć 4G to nie tylko wysokiej szybkości transmisja danych, ale przede wszystkim większa efektywność wykorzystania widma i znacznie mniejsze opóźnienia.

Warto przypomnieć, że pod koniec 2010 roku ITU poinformowało, że termin 4G może być też używany do określania technologii poprzedzających nadchodzące LTE-Advanced i WiMAX-Advanced, które przy tym w znaczny sposób poprawiły parametry sieci 3G.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)