Cyfrowy Polsat kupił Polkomtela, operatora sieci Plus

Cyfrowy Polsat kupił Polkomtela, operatora sieci Plus

Cyfrowy Polsat kupił Polkomtela, operatora sieci Plus
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.11.2013 10:28, aktualizacja: 14.11.2013 15:49

Cyfrowy Polsat zawarł umowę przejęcia większościowego pakietu (83,8 proc.) w spółce Metelem Holding Company Limited, w całości kontrolującej Polkomtel, operatora sieci Plus, w zamian za akcje Cyfrowego Polsatu.

Po transakcji Grupa Cyfrowy Polsat wraz z Polkomtelem stanie się jedną z największych polskich firm oraz dużą grupą medialno-telekomunikacyjną w regionie. Finalizacja transakcji jest oczekiwana w połowie 201. r. i jest uwarunkowana zgodą akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu.
Czytaj także w serwisie finanse.wp.pl: Plus-rewolucja Solorza - nowy projekt bankowy

Po przejęciu Metelem, Cyfrowy Polsat wraz z Polkomtelem mają osiągać przychody w wysokości niemal 1. mld zł. Polkomtel jest jednym z trzech największych operatorów telefonii komórkowej działających na polskim rynku z ponad 14 mln klientów. Cyfrowy Polsat jest największą grupą medialną w Polsce posiadającą silną pozycję zarówno na rynku usług płatnej telewizji, jak i nadawania oraz produkcji telewizyjnej. Platforma satelitarna Cyfrowy Polsat obsługuje ponad 3,5 mln gospodarstw domowych.

Włączenie Polkomtelu do Grupy Cyfrowy Polsat stwarza możliwości dystrybucji treści telewizyjnych oraz dalszego rozwoju usług telekomunikacyjnych, których świadczenie Cyfrowy Polsat rozpoczął w 200. r. W efekcie takiej kombinacji, treści oraz usługi Cyfrowego Polsatu będą dostarczane za pomocą różnorodnych kanałów dystrybucji – drogą satelitarną (DTH), w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), technologiami mobilnymi 3G, 4G i LTE – na wszystkie urządzenia klientów – od odbiorników TV przez komputery osobiste po tablety i smartfony.

Portfolio usług będzie jednocześnie adresowane do klientów obydwu operatorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (244)