T‑Mobile nie lubi marihuany

T-Mobile nie lubi marihuany
Źródło zdjęć: © Deutche Telekom

27.09.2010 19:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański T-Mobile został pozwany przez firmę EZ Texting za zablokowanie komunikacji SMS-owej pomiędzy użytkownikami jednego z serwisu traktującego o leczniczych właściwościach marihuany. Operator broni się, że w ten sposób dbał o treści przesyłane w jego sieci przez firmy trzecie

Amerykański T-Mobile został pozwany przez firmę _ EZ Texting _ za zablokowanie komunikacji SMS-owej pomiędzy użytkownikami jednego z serwisu traktującego o leczniczych właściwościach marihuany. Operator broni się, że w ten sposób dbał o treści przesyłane w jego sieci przez firmy trzecie.

Sprawa dotyczy serwisu WeedMaps.com, którego użytkownikami są osoby korzystające w swojej terapii leczniczej m.in. z roślin marihuany. Za pomocą serwisu mogą się oni wymieniać swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz opiniami na temat swoich terapii.

W komunikacji tekstowej pomiędzy sobą wykorzystują oni m.in. specjalny, skrócony numer telefonu. I właśnie ten numer został przez T-Mobile zablokowany. To nie spodobało się firmie _ EZ Texting _, która jest operatorem tego numeru i podała T-Mobile do sądu.

Jak argumentuje _ EZ Texting _, nie chodzi tu o legalność takich treści. Zwłaszcza, że, po pierwsze, treść strony została wcześniej zaakceptowana przez T-Mobile, a po drugie - są one w pełni legalne w Kalifornii, a więc na obszarze, na którym działa serwis.

Chodzi o to, że T-Mobile nie postąpiło w porządku blokując skrócony numer telefonu serwisu, tym samym uniemożliwiając użytkownikom swobodną komunikację. I właśnie ta kwestia została zaskarżona przez _ EZ Texting _. Pierwsza rozprawa została wyznaczona na 30. września.

W odpowiedzi na zarzuty T-Mobile wydał oficjalne oświadczenie w którym stwierdził, że przyczyną zablokowania numeru nie były treści znajdujące się na stronie z nim związanej, ale działania _ EZ Texting _, a więc obsługa treści niezgodnych z dobrymi praktykami rynkowymi.

Z kolei _ EZ Texting _ w oficjalnym komunikacie podtrzymało swoją argumentację uważając, że blokada numeru nie miała żadnych podstaw prawnych. Co więcej, T-Mobile nie otrzymało żadnej skargi na treści wymieniane pomiędzy użytkownikami _ WeedMaps.com _, tak więc jego działania są niesprawiedliwe dla spółki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)