Wyrzuć odpady... przez internet!

Wyrzuć odpady... przez internet!

Wyrzuć odpady... przez internet!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.11.2013 10:59

Portal Ekobrokers.pl jest skierowany do wszystkich wytwórców i odbiorców odpadów. System jest doskonałym narzędziem pracy dla firm zajmujących się obrotem odpadami, ich składowaniem, recyklingiem i utylizacją oraz wszystkich podmiotów gospodarczych i osób fizycznych, zainteresowanych pozbyciem się danej kategorii odpadów.

- Korzystając z usług ekobrokers.pl osoba fizyczna, firma lub dowolny inny podmiot otrzyma najlepszą oferty na odbiór, utylizację lub recykling dowolnej kategorii odpadów. System jest bardzo prosty - wystarczy zgłosić posiadane odpady lub surowce, a następnie poczekać na oferty firm znajdujących się w naszej bazie i wybrać najkorzystniejszą z nich –. mówi Michał Mystkowski, prezes spółki Eko-Brokers, właściciela portalu.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym prawem, każdy wytwórca śmieci musi zadbać o to, by trafiły one do właściwego odbiorcy, który prawidłowo je unieszkodliwi. „Projektując naszą platformę, myśleliśmy nie tylko o dużych przedsiębiorstwach, ale przede wszystkim o optymalnym w swojej funkcjonalności narzędziu pracy dla przeciętnego Kowalskiego, który prowadząc na przykład warsztat samochodowy musi znaleźć firmę, która odbierze od niego zużyty olej, filtry lub opony. Dziś wystarczy wejść na portal, zgłosić odpady, a następnie wybrać najkorzystniejszą, spośród spływających bezpośrednio na skrzynkę pocztową, ofert firm zajmujących się zagospodarowaniem danego typu odpadu.”. – dodaje Michał Mystkowski.

Jak informuje spółka, pomysł na wdrożenie platformy ekobrokers.pl wziął się z obserwacji rynku gospodarowania odpadami. „Doradzając przedsiębiorstwom, które działają w tej branży zauważyliśmy, że nie ma rozwiązań, które z jednej strony umożliwiają każdemu wytwórcy szybkie i sprawne znalezienie firm mogących zająć się unieszkodliwieniem danego typu odpadu. Z drugiej strony, niekiedy mniejszym podmiotom tego sektora, ciężko przebić się ze swoją, często bardzo atrakcyjną ofertą. Wierzymy, że efekt naszej pracy przełoży się na usystematyzowanie relacji wytwórca-odbiorca, a także poprzez łatwiejszy dostęp do usług tej branży, wpłynie na wzmocnienie konkurencyjności operujących w niej podmiotów.”. – mówi Mystkowski.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie