Lekcje informatyki przez internet - za darmo!

Lekcje informatyki przez internet - za darmo!

Lekcje informatyki przez internet - za darmo!
24.08.2009 11:49, aktualizacja: 24.08.2009 12:15

24 sierpnia ruszyła nowa platforma internetowa Learnpedia, oferująca bezpłatne szkolenia z zakresu informatyki. Poprzez stronę internauci będą też mogli wymieniać się wiedzą z zakresu IT na podobnych zasadach, jak w przypadku Wikipedii.

Zawsze warto jest doskonalić swoje umiejętności, szczególnie w wypadku dziedzin najszybciej się rozwijających, takich jak informatyka. Sposobem na to są różnego rodzaju szkolenia. Niestety cena tradycyjnych kursów wymusza na części chętnych szukanie tańszej alternatywy. Najłatwiej znaleźć ją można w sieci pod postacią forów dyskusyjnych, czy serwisów typu peer production, z których najbardziej znanym przedstawicielem jest internetowa encyklopedia Wikipedia. Na podobnych zasadach będzie działała nowa platforma Learnpedia, która 2. sierpnia startuje równocześnie na wszystkich rynkach Europy środkowo-wschodniej.

Internet łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy mogą wymieniać się informacjami i tym samym współtworzyć zasoby sieci. Z tego powodu również Learnpedia jest ściśle sprofilowana i specjalizuje się w dokształcaniu z zakresu technologii informacyjnych. W ramach wspólnoty eLearning można na niej korzystać z bezpłatnych ofert nauki, a poprzez aktywny udział przekazywać swoją wiedzę innym.
„W Polsce zapotrzebowanie na dokształcanie, szczególnie z dziedziny IT, jest bardzo duże. Oczekujemy zatem, że nasz nowy portal spotka się tu z ogromnym zainteresowaniem.”. – mówi Christian Mars, założyciel „Fundacji Learnpedia Free Internet Learning”, organizacji non profit odpowiadającej za platformę.

W momencie uruchomienia portal oferować będzie kursy Microsoft Office 200. - MS Word, Excel, Powerpoint, Outlook oraz OneNote. Kolejne szkolenia dostępne będą w ostatnim kwartale 2009 roku. Aby się zarejestrować, wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. „Każdy kurs trwa dwa miesiące. Po nim następuje dwumiesięczna przerwa”, dodaje Mars. „Wszyscy zarejestrowani użytkownicy będą regularnie informowani o terminach kolejnych szkoleń.”

Oferty szkoleń dostępne będą w kilku wersjach językowych. Oprócz polskiej, istnieć będą również wersje rumuńska, węgierska, bułgarska, czeska, słowacka i słoweńska. W przyszłości planowane jest stworzenie stron w innych językach.

Zapraszamy do zapoznania się z platformą Learnpedia pod adresem www.learnpedia.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)