Więźniowie z Sieradza uczą się przez internet

Więźniowie z Sieradza uczą się przez internet
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

10.03.2011 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Więźniowie z Zakładu Karnego w Sieradzu rozpoczęli naukę w Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Warszawie za pośrednictwem internetu w tzw. systemie e-learningu

Więźniowie z Zakładu Karnego w Sieradzu rozpoczęli naukę w Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Warszawie za pośrednictwem internetu w tzw. systemie e-learningu - poinformował w czwartek PAP rzecznik ZK Jakub Werbiński.

Zajęcia, przy wykorzystaniu komputerów, odbywają się dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Czas ten słuchacze wykorzystują głównie na odrabianie i wysyłanie do nauczycieli prac domowych. Pozostałą cześć edukacji stanowi nauka własna w celi. Obecnie w zajęciach uczestniczy grupa dziewięciu sieradzkich więźniów. Wśród nich jest też osoba, która odsiaduje wyrok 1. lat więzienia.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Według rzecznika taki system nauki jest "niezwykle korzystny dla osób pozbawionych wolności". "Umożliwia on podjęcie nauki bez konieczności zmiany jednostki i co z tym się wiąże transportowaniem skazanych. Z jednej strony, ułatwia to pracę funkcjonariuszy, a z drugiej - nie wpływa na utrudnienie kontaktów osadzonych z rodzinami" - wyjaśnił Werbiński.

Jego zdaniem zdobycie przez więźniów wykształcenia jest dodatkowym atutem w przypadku poszukiwania przez nich pracy po opuszczeniu zakładu karnego. Werbiński przyznaje również, że ta forma nauki spotkała się z niezwykle dużym zainteresowaniem ze strony osadzonych, a zakład karny planuje w kolejnych latach "nauką objąć znacznie większą grupę osób.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także