Recyckling komórek po amerykańsku

Recyckling komórek po amerykańsku

Recyckling komórek po amerykańsku
Źródło zdjęć: © Nokia
09.12.2009 22:52, aktualizacja: 10.12.2009 09:50

Firma analityczna ABI Research zapytała amerykańskich użytkowników komórek czy i jak oddają zużyte telefony do recycklingu. Według wyników badań tylko co czwarty z nich zdecydował się na oddanie starego i niewykorzystywanego już urządzenia do przetworzenia.

38% spośród wszystkich zapytanych stwierdziło, że oddało swój stary telefon podmiotom zajmującej się recycklingiem. 70% z nich przekazało telefon jednej z organizacji charytatywnych i otrzymało z tego tytułu zwrot podatku od darowizny. 5% z nich zrezygnowało z jakiegokolwiek dodatku z tego tytułu.

Spośród osób, które do tej pory nie zdecydowały się na oddanie swojego telefonu do odzysku, 98% już przygotowała się na taki krok. Chcą oni oddać swoje urządzenie do odpowiedniego punktu w punkcie sprzedaży operatora, instytucji charytatywnej, producentowi lub firmie zajmującej się odzyskiem takiego sprzętu, jednak tylko za odpowiednią gratyfikacją finansową.

Większość amerykańskich operatorów prowadzi programy mające na celu odzyskiwanie z rynku przestarzałych modeli telefonów. Np. w sieci Sprint 90% sprzedawanych obecnie telefonów możnaby ponownie odzyskać, jednak wskaźnik ten wśród klientów wynosi tylko około 30%.

Wśród badanych nieznacznie więcej kobiet niż mężczyzn jest chętna do pozbycia się niewykorzystywanego już telefonu. Na taki krok wyraźnie chętniej decydują się osoby powyżej 40. roku życia, niż młodsze. Ankieta została przeprowadzona w październiku, a wzięło w niej udział 1000 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)