Windows 7: pierwsze szczegóły na temat Release Candidate

Windows 7: pierwsze szczegóły na temat Release Candidate
Źródło zdjęć: © Windows

27.03.2009 15:40, aktual.: 27.03.2009 16:09

Chyba przez pomyłkę Microsoft uruchimił stronę umożliwiającą pobranie wersji Release Candidate systemu operacyjnego Windows 7 – trwało to jedynie chwilę, obecnie na stronie Microsoft TechNet znowu można znaleźć jedynie informacje o wersji beta. Informacje, które w ten sposób ujrzały światło dzienne, można jednak znaleźć na wielu innych stronach.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Data ukazania się wersji RC nie jest precyzyjnie określona; warto jednak zauważyć, że sama strona jest datowana na maj 2009. Do czerwca wersja RC powinna się pojawić w swobodnej i nieograniczonej dystrybucji; będzie można jej używać do 1 lipca 2010 roku. Możliwy będzie też upgrade do ostatecznej wersji. Wersja RC ma się ukazać w angielskim, hiszpańskim, francuskim, japońskim i niemieckim wariancie językowym i w wersji x86 i x64 dla każdego z tych języków.
Jako wymagania systemowe Microsoft podaje komputery dysponujące co najmniej jednogigahercowym procesorem (32. lub 64-bitowym), 1 GB RAM-u i 16 GB miejsca na dysku twardym. W celu aktywacji interfejsu Aero zalecana jest karta graficzna zgodna z DirectX 9 wyposażona w 128 MB RAM-u na pokładzie.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy ukaże się ostateczna wersja systemu. Oficjalne komunikaty Microsoftu wciąż mówią o "pierwszym kwartale 201. roku" (trzy lata po Viście). Powszechnie jednak oczekuje się, że Microsoft nie powtórzy błędu, który popełnił podczas premiery Visty i nie przegapi sezonu bożonarodzeniowego. Aby to było możliwe, Windows 7 musiałby być gotowy najpóźniej pod koniec trzeciego kwartału 2009 roku, aby tradycyjnie już dać producentom sprzętu i oprogramowania kilka miesięcy na dostosowanie ich produktów do nowego systemu operacyjnego. Wtedy dystrybucja mogłaby rozpocząć się nie później niż w grudniu.

W swojej zasadniczej części Windows 7 będzie bazował na systemie Windows Vista. Nowy OS z Redmond będzie jednak wyposażony w wiele ulepszeń, zarówno zaszytych w środku jak i widocznych na zewnątrz.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)