AMD o Windows 7 - nowa era wizualnych doznań

AMD o Windows 7 - nowa era wizualnych doznań

16.11.2009 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spektakularna premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 odbyła się w połowie października. Teraz, gdy emocje trochę opadły, wartym wyjaśnienia jest powód, dla którego jako specjalista, klient oraz beta tester tego systemu zdecydowałem się zainstalować go na swoim komputerze - mówi Alberto Bozzo corporate vice president and general manager w AMD.

. Można wymienić wiele korzyści płynących z zastosowania Windows 7. Podkreślić trzeba kilka szczególnych cech, takich jak np. sposób wykorzystywania przez system operacyjny mocy komputera. Sprawia on, że uzyskujemy wyższą jakość grafiki i odtwarzania multimediów, co dla mnie jako użytkownika ma istotne znaczenie. Nowy Windows 7 umożliwia również wykonywanie wielu zadań, które wcześniej okazywały się trudne dla komputera albo wymagały dwa razy dłuższego zaangażowania czasowego.

Na przestrzeni ostatniej dekady zawartość twardego dysku mojego PC z pewnością zmieniła się diametralnie, od ciężkich dokumentów tekstowych przez arkusze kalkulacyjne z prostymi formułami, po zaawansowane graficznie gry i aplikacje. Producenci w walce o klienta zaczęli kłaść przede wszystkim nacisk na zapewnienie maksymalnej dawki najwyższej jakości wizualnych efektów.

Obraz
© Alberto Bozzo (fot. AMD)

Direct - kilka słów o grafice
Windows 7 zaprojektowano tak, aby w pełni wykorzystywać możliwości procesora graficznego. Na przykład DirectX 1. przyniósł zarówno graczom jak i twórcom gier wiele korzyści. Producenci gier mogą teraz czarować użytkowników coraz bogatszą grafiką, bez obaw spowolnienia pracy pozostałych aplikacji. Stało się to właśnie możliwe dzięki zastosowaniu wielowątkowych procesorów graficznych i komputerowych, wzajemnie równoważących obciążenie systemu. Dla przykładu, możesz być uzależniony od wyścigów samochodowych, ale nie stać Cię na ostatni model Ferrari. Mając trzy 30-calowe ekrany ustawione w twoim centrum dowodzenia, używając DirectX 11 oraz nowej technologii takiej jak ATI Eyefinity, naprawdę poczujesz się jak uczestnik prawdziwego wyścigu w grze Dirt2. DirectX 11 przeniesie Ciebie do wymarzonego samochodu rajdowego bez konieczności wydawania tysięcy funtów. Jeśli zdarzy Ci się rozbić super auto, po prostu wciśnij przycisk restart i ponownie zmierz się z torem.

Możliwości jakie niesie ze sobą DirectX 1. są jeszcze większe. W porównaniu z poprzednią wersją DirectX, DirectX 11 dysponuje lepszym cieniowaniem, zapewnia realistyczne, wyraziste i dynamiczne efekty, co daje graczowi lepsze doznania wizualne. Najlepsi producenci gier zdążyli zaadoptować tą nową technologię w tytułach takich jak: BattleForge, STALKER, Lord of the Rings Online oraz Aliens vs. Predator.

Zrób to sam
Dla zapalonych fotografów, zawodowców bądź amatorów jak ja, edytowanie zdjęć oraz ładowanie plików wideo, przy zachowaniu wysokiej jakości, nigdy nie było łatwiejsze. Windows 7 doradza jak bawić się zdjęciami, np. usunąć efekt czerwonych oczu, zaprojektować bogaty w fotografie newsletter społecznościowy, czyniąc cały proces łatwym i szybkim. Nowa technologia rozbudza emocje oraz pomaga uwydatnić to, co najlepsze ze zdjęć.

Odpowiedź na kompatybilność
Jedną z moich osobistych frustracji była różnorodność formatów plików wideo. Windows 7 znalazł rozwiązanie tego problemu. Z Windows 7 oraz technologią ATI Stream mogę szybko i łatwo transferować pliki wideo z HD na odtwarzacz multimedialny. Wystarczy zastosować aplikację Drag and Drop. Biegając po domu, tuż przed wyjazdem na lotnisko, mogę sprawnie przenieść plik wideo na urządzenie, które mam aktualnie przy sobie.

Szybkość oraz wydajność świadczą o jakości Windows 7. Pracując z zaawansowanymi procesorami graficznymi oraz komputerowymi o dużej mocy mój komputer działa efektywniej, a codzienne zadania związane z otwieraniem i zamykaniem aplikacji, wyłączaniem systemu i powracania do pracy z trybu uśpienia uległy skróceniu. Połączenie tych wszystkich elementów, płynność i szybkość działania oraz wszystkie możliwości, o których wspomniałem wyżej, są powodem, dla którego zdecydowałem się na korzystanie z Windows 7.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)