Testujesz Windows 7? Uważaj na MP3

Testujesz Windows 7? Uważaj na MP3

05.01.2009 14:31, aktual.: 05.01.2009 16:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Używanie oprogramowania w wersji beta często wiąże się z różnymi niedogodnościami. Tym razem niespodziankę sprawił Windows Media Player 12 zaimplementowany w wersji beta Windows 7.

Wedle licznych raportów użytkowników, wbudowany w betę Windows 7 odtwarzacz Windows Media Player 12 może uszkodzić pliki MP3. Firma Microsoft potwierdziła, że taki błąd rzeczywiście występuje i podobno już pracuje nad jego usunięciem. Okazało się, że Windows Media Player 12 może wykasować pierwsze 2-3 sekundy odtwarzanego utworu. Sytuacja taka ma miejsce, jeśli opcja automatycznej aktualizacji danych o utworach w sieci i zapisywania ich w plikach jest aktywna. Co istotne, jest to domyślne ustawienie WMP 12 przy ekspresowej instalacji.

Najprawdopodobniej problem występuje w wypadku edycji metadanych w plikach MP3 (lub innych plikach multimedialnych), gdy nagłówek przekracza wielkość 16 kB. Zapisanie metadanych powoduje uszkodzenia początku pliku i może nastąpić zarówno podczas automatycznej aktualizacji, jak i ręcznej edycji danych z poziomu Explorera, bądź Windows Media Player 12.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)