W taki właśnie sposób samojeżdżące samochody "widzą" rzeczywistość

W taki właśnie sposób samojeżdżące samochody "widzą" rzeczywistość
Źródło zdjęć: © The New York Times

16.11.2015 17:30, aktual.: 17.11.2015 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z kilku kluczowych technologii wykorzystywanych do tego, by autonomiczne samochody mogły działać, jest lidar, czyli urządzenie podświetlające cel przy pomocy lasera i analizujące odbite światło w celu pomiaru odległości. Ale jak właściwie wygląda świat z perspektywy tego urządzenia?

Jedną kluczowych technologii wykorzystywanych do tego, by autonomiczne samochody mogły działać, jest lidar, czyli urządzenie podświetlające cel przy pomocy lasera i analizujące odbite światło w celu pomiaru odległości. Ale jak właściwie wygląda świat z perspektywy tego urządzenia?

Lidar działa na podobnej zasadzie co radar, z tą różnicą, że wykorzystuje światło lasera zamiast mikrofal. Na potrzeby materiału przygotowanego przez _ New York Times Magazine _, jedna z firm zajmujących się wykorzystaniem tej technologii, _ ScanLAB Project _, przewiozła swój lidar ulicami Londynu, dzięki czemu możemy przekonać się, jak dokładnie wygląda obraz generowany przez to urządzenie i ile jeszcze pracy czeka programistów, by na podstawie tych danych wyciągnąć jak najwięcej informacji o otoczeniu autonomicznych pojazdów. Na powyższym zdjęciu widzimy słynną konstrukcję Tower Bridge w taki sposób, jak "widzi" ją autonomiczny samochód.

A oto, jak Tower Bridge uwieczniła kamera google'owskiego Street View:

Obraz
© (fot. Google Maps - Street View)

Polecamy na stronach giznet.pl: UE: Koniec neutralności sieci

_ SŁK / Giznet _

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)