Rozszerzona rzeczywistość Intela

Rozszerzona rzeczywistość Intela
Źródło zdjęć: © Intel

30.09.2010 12:39

Intel zademonstrował podczas Intel Developer Forum mobilną aplikację World Browser, wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną, działającą na platformie Intel Atom

Intelowska przeglądarka pozwala użytkownikom lepiej zrozumieć otaczający świat za pomocą urządzeń napędzanych przez procesor Intel Atom. Użytkownicy mogą natychmiast uzyskać dostęp do ogromnego zbioru informacji w internecie przez proste naciśnięcie spustu migawki aparatu wbudowanego w smartfona czy urządzenie typu Mobile Internet Device. Urządzenie, wykorzystując komputerowe modele widzenia, rozpozna obiekty na obrazie i cyfrowo nałoży na nie kontekstowe informacje z internetu.

Obraz
© (fot. Intel)

Dzięki temu użytkownicy będą mogli zyskać wzbogacony obraz świata na przykład podczas zwiedzenia historycznych miejsc. Patrząc na nie przez ekran urządzenia, zobaczą jak dane miejsce wyglądało w przeszłości.

World Browser to przykład nowego zastosowania rzeczywistości rozszerzonej, w której rozpoznawanie obiektów zapewnia wyższą precyzję, niż same informacje GPS. Aplikacja łączy przetwarzanie danych lokalnie i w chmurze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)