Rozszerzona rzeczywistość w służbie kształtowania terenów zielonych
Inteligentne nożyce ogrodowe, bateria, która zbiera dane z urządzeń mechanicznych w czasie rzeczywistym czy gogle ze specjalną osłoną twarzy, które pomogą ogrodnikom utrzymać tereny zielone w odpowiedniej kondycji.
13.10.2015 | aktual.: 13.10.2015 15:04
Inteligentne nożyce ogrodowe, bateria, która zbiera dane z urządzeń mechanicznych w czasie rzeczywistym czy gogle ze specjalną osłoną twarzy, które pomogą ogrodnikom utrzymać tereny zielone w odpowiedniej kondycji - takie nowinki pokazała ostatnio firma Husqvarna.
Podczas konferencji prasowej w Antwerpii Husqvarna zaprezentowała prototyp inteligentnej baterii litowej ze zintegrowanym modułem Bluetooth. Narzędzia zasilane tą baterią będą mogły udostępniać użytkownikowi informacje o swoim działaniu. Baterię można łatwo połączyć ze smartfonem lub smartwatchem w celu przesyłania informacji operatorowi danego sprzętu albo pozostałym członkom jego zespołu.
- Dodanie funkcji komunikacyjnych do baterii to największy skok technologiczny w naszej branży, przynajmniej od czasu wyposażenia urządzeń ogrodniczych w silniki - powiedział Kai Warn, CEO i Prezes Zarządu Husqvarna Group.
Dzięki inteligentnym narzędziom będzie można opracowywać zupełnie nowe podejście do pracy - aby zapobiegać przestojom, przeglądy będą wykonywane w optymalnym momencie - ponieważ dane urządzenie powiadomi i techników, jak tylko zaistnieje konieczność przeprowadzenia jego konserwacji. Narzędzie dostarczać będzie operatorowi bezpośrednich informacji zwrotnych o tym, jak należy z niego korzystać, a początkującemu użytkownikowi da wskazówki na temat profesjonalnych i efektywnych metod pracy. Nowa bateria to dodatkowe możliwości w zakresie poprawy bezpieczeństwa użytkownika, ale również nowych zabezpieczeń przed kradzieżą (np. zablokowanie urządzenia, aby nikt niepowołany nie mógł z niego korzystać).
Husqvarna pracuje też nad Projektem Ramus - są to bardzo lekkie, inteligentne nożyce do żywopłotu działające w oparciu o te same technologie, które wykorzystano w prototypie baterii. Ostrza nożyc z włókna węglowego i ciekłych metali wyposażono w czujniki, które odpowiadają za dostarczanie informacji na temat energii potrzebnej do wymagania danego rodzaju pracy. Nożyce będą współpracowały ze specjalną osłoną na twarz, która z kolei wykorzystuje osiągnięcia technologii rozszerzonej rzeczywistości, wyświetlając operatorowi dane takie jak status urządzenia, wizualizacje optymalnych linii cięcia czy stan baterii. Dodatkowo zintegrowana mikrokamera pozwoli wyświetlić obraz na osłonie twarzy podczas pracy w trudno dostępnych miejscach.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czy twój iPhone 6s ma dobry czy zły chip A9? Bo są dwa