Wirtualna rzeczywistość od Samsunga - czy to się przyjmie?

Wirtualna rzeczywistość od Samsunga - czy to się przyjmie?

Wirtualna rzeczywistość od Samsunga - czy to się przyjmie?
Źródło zdjęć: © chip.pl
10.07.2014 09:08, aktualizacja: 10.07.2014 09:33

Informowaliśmy już wcześniej o współpracy, którą Samsung nawiązał z Oculus Rift. W zamian za hardware od Samsunga, Oculus udostępnił Koreańczykom swoje rozwiązania technologiczne. Dzięki temu Samsung zaprezentuje Gear VR podczas tegorocznych targów IFA.

Zamiast tworzyć kompletnie niezależne urządzenie do wirtualnej rzeczywistości, Samsung zdecydował się na rozwiązanie modułowe. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł podłączyć Gear VR do jednego z mobilnych urządzeń z serii Galaxy za pomocą USB 3.0.

To dość sprytne rozwiązanie, dzięki któremu cena gogli od Samsunga nie powinna być zbyt wysoka - zamiast montować w nich żyroskopy i akcelerometr, można skorzystać przecież z zasobów smartfona Samsung Galaxy. Flagowe smartfony Samsunga korzystają również z AMOLED-owych wyświetlaczy, dzięki czemu użytkownicy Gear VR nie powinni narzekać na jakość wyświetlanego obrazu.

Wirtualna rzeczywistość jako dodatek do telefonu to dość ciekawa koncepcja. Jeśli będzie atrakcyjna cenowo i odpowiednio wspierana przez twórców aplikacji, to kto wie - może Gear VR okaże się hitem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Adblock Plus pozwany!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)