Vectra z dostępem do LINX

Vectra z dostępem do LINX

Vectra z dostępem do LINX
Źródło zdjęć: © Vectra
17.03.2011 11:10

Vectra uruchomiła internetowe łącze do węzła LINX w Londynie o przepustowości 10 Gb/s. Łącze LINX (London Internet Exchange) realizuje bezpośrednią wymianę ruchu połączeń internetowych z wieloma operatorami telekomunikacyjnymi całego globu. Jest jednym z największych na świecie, korzystają z niego największe serwisy internetowe m.in. Google i Facebook

Bezpośrednie połączenie sieci Vectry z węzłem międzyoperatorskim to przede wszystkim możliwość osiągania wysokich parametrów technicznych oferowanego dostępu do internetu. Przynosi minimalne opóźnienia i straty pakietów, najkrótsze ścieżki routingowe, brak limitów pasma. LINX jest największym brytyjskim węzłem wymiany ruchu IP i jednym z największych na świecie - spotyka się tu ponad 38. operatorów internetu z 50 krajów. Korzystają z niego m.in. takie serwisy jak Google, Microsoft, Facebook i Yahoo. Ruch generowany przez operatorów sięga w szczycie 900 Gb/s.

Poza LINX Vectra korzysta już z punktów wymiany ruchu polskiego (PL-IX Warszawa) i niemieckiego (DEC-IX Frankfurt). Z każdym z nich za pomocą transmisji 10 Gb/s.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)