Nawigacje NavRoad z dostępem do Internetu

Nawigacje NavRoad z dostępem do Internetu

05.10.2009 14:43, aktual.: 05.10.2009 15:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oferta firmy Jamicon dystrybutora urządzeń NavRoad wzbogaciła się o dwa nowe modele umożliwiające oprócz nawigacji, odtwarzania multimediów również przeglądanie stron internetowych, dzięki wykorzystaniu Bluetooth oraz wyposażeniu nawigacji w przeglądarkę Internet Explorer 6.0 (dostępne w wersji z systemem Windows CE 5.0 Professional)

NavRoad NR460BT oraz NR560BF obsługują Java Script oraz SSL/TLS. Już w niedalekiej przyszłości ta funkcjonalność pozwoli na odbieranie on-line informacji o korkach lub innych utrudnieniach na drogach. Jak zawsze w urządzeniach NavRoad system operacyjny jest otwarty dając możliwość instalacji innych programów, niż tylko te, przewidziane przez producenta.

Urządzenia wyposażone zostały w system Windows CE 5.0 Proffesional, na platformie którego działa przeglądarka Internet Explorer 6.0 umożliwiająca swobodne przeglądanie stron WWW. W rezultacie zyskujemy dostęp do wykorzystania czasu podróży np. do: przeglądania najświeższej prasy, regulowania płatności, oglądania polecanego przez znajomego filmiku na youtube, zapoznania się z fabułą kolejnego odcinka serialu zamieszczonego na stronie nadawcy telewizyjnego, odnalezienia składników potrzebnych do przyrządzenia łososia w migdałach a wszystko to na dużym panoramicznym LCD o rozmiarze 4.3”. lub 5” (480x272). Urządzenia obsługują Java Script oraz SSL/TLS. Nowe urządzenia umożliwiają korzystanie z dodatkowych punktów POI. Przydatny może okazać się również transmiter FM, w sytuacji gdy preferujemy dźwięki wydobywające się z głośników samochodowych (dotyczy modelu NR560BF).

Technologia Bluetooth umożliwia korzystanie z urządzenia jako zestawu głośnomówiącego z funkcjonalnością taką jak: wykonywanie rozmów, informacja o historii połączeń jak również dysponuje książką telefoniczną pobraną z telefonu użytkownika.

NavRoad NR460BT

NR460BT jest kontynuacją chętnie wybieranego przez klientów modelu NR460. Model BT posiada istotne ulepszenia względem poprzednika. Wyposażenie urządzenia w system Windows CE 5.0 Professional umożliwia uruchomianie przeglądarki i swobodne surfowanie w sieci Internet. W niedalekiej przyszłości korzystając z modułu traffic w oprogramowaniu nawigacyjnym użytkownik otrzyma możliwość otrzymywania informacji online na przykład nt. aktualnych utrudnień na drodze (remonty, korki) menu w restauracji znajdującej się w pobliżu, opiniach klientów czy nawet zapoznać się z prognozą pogody w miejscu do którego zmierzamy.

Obraz
© NavRoad NR460BT (fot. NavRoad)

Do transferu danych pomiędzy stanowiącym modem telefonem, a nawigacją wykorzystywana jest technologia Bluetooth (profil DUN). Możliwa jest obsługa Java Script oraz SSL/TLS.

W tym modelu oferowana jest również dodatkowo bardzo ważna i wyczekiwana przez klientów funkcjonalność spisu kontaktów i historii połączeń pobranej z telefonu użytkownika.

Nowe urządzenie tak jak ich wysoko oceniany poprzednik wyposażone zostało w aktywną stację dokującą. Do dyspozycji użytkownika pozostaje solidny, funkcjonalny, bardzo wygodny uchwyt znany z poprzednich modeli NR46. i NR560.

NavRoad NR560BF

Poza wyróżniającą model NR56. smukłością nowy model wzbogacony został o inne niezwykle cenne atrybuty. Urządzenie umożliwia import spisu kontaktów i historii połączeń przechowywanych w telefonie.

Obraz
© NavRoad NR560BF (fot. NavRoad)

NavRoad NR560BF, wyposażone w Windows CE 5.0 Professional, to narzędzie gotowe do przeglądania stron w Internecie. W tym celu urządzenie korzysta z zainstalowanej przeglądarki Internet Explorer.

Do transferu danych pomiędzy stanowiącym modem telefonem, a nawigacją wykorzystywana jest technologia Bluetooth (profil DUN). Możliwa jest obsługa Java Script oraz SSL/TLS.

Walorem, który należy odnotować jest wyposażenie nawigacji w transmiter FM. Pozwala on na wydobycie dźwięków urządzenia przez zestaw głośników samochodowych.

Urządzenie NavRoad NR560BF to nie tylko nawigacja, to kompletne narzędzie nowoczesnego, niezwykle szybkiego i bardzo wszechstronnego komunikowania się, nie tylko poprzez przeglądarkę internetową, lecz dające również możliwość pobierania niezbędnych użytkownikowi informacji o nowych punktach POI, informacji o sytuacji o utrudnieniach na drodze, jak również źródło ulubionej rozrywki.

Nowe urządzenie tak jak ich wysoko oceniany poprzednik wyposażone zostało w aktywną stację dokującą. Do dyspozycji użytkownika pozostaje solidny, funkcjonalny, bardzo wygodny uchwyt znany z poprzednich modeli NR46. i NR560.

Wszystkie urządzenia NavRoad objęte są 2-letnia gwarancją "door to door”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)