Połowa ludności świata z dostępem do Internetu w 2017 roku

Połowa ludności świata z dostępem do Internetu w 2017 roku

Połowa ludności świata z dostępem do Internetu w 2017 roku
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
26.09.2014 09:36, aktualizacja: 26.09.2014 11:26

Jak podaje ITU, w ciągu trzech lat połowa ludności świata będzie miała dostęp do internetu.

Aktualnie dostęp do internetu ma ponad 40 proc. ludności świata. Liczba użytkowników internetu ma do końca roku osiągnąć 2,9 miliarda. Dla porównania na koniec ubiegłego roku było to 2,3 miliarda. Przewiduje się, że trwający dynamiczny rozwój sieci mobilnych, największy w dziejach ludzkości, za pięć lat pozwoli na dostęp do internetu 7,6 miliardowi ludzi.

Obecnie generowane jest trzy razy więcej połączeń mobilnych niż za pomocą stacjonarnych łączy szerokopasmowych. Mimo wszystko ich liczba jest nadal duża i z usług stacjonarnych korzysta 1,9 miliarda ludzi.

Najwyższy na świecie wskaźnik rozpowszechnienia łączy szerokopasmowych dla gospodarstw domowych ma Korea Południowa z imponującym wynikiem 98 proc., który w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrósł o 1 proc. Liderem w stałej penetracji internetu szerokopasmowego jest Szwajcaria z wynikiem 44 proc., która w ubiegłym roku była jedynym krajem, w którym wskaźnik przekraczał 40 proc. Obecnie dołączyły do niej Dania, Holandia i Monako.

Liczba krajów, w których dostęp do Internetu ma ponad 50% populacji wzrósł z 70, do 77 w stosunku do roku 2013. Dziesięć krajów z najwyższym wskaźnikiem znajduje się w Europie, a liderem jest Islandia, gdzie dostęp do Internetu ma 96,5% ludności kraju.

Najniższy wskaźnik dostępu do internetu jest w Afryce. W krajach takich jak Etiopia, Niger, Somalia, Burundi, czy Sierra Leone nie przekracza on 2 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)