CenterNet rusza z ofertą do końca maja

CenterNet rusza z ofertą do końca maja

07.05.2009 15:20, aktual.: 07.05.2009 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CenterNet podpisał umowę o świadczenie usług roamingu krajowego z PTC. Dzięki temu CenterNet będzie mógł oferować klientom, w oparciu o infrastrukturę PTC, usługi telekomunikacyjne w miejscach, w których nie dysponuje swoją własną siecią.

Na mocy umowy CenterNet uruchomi swoje usługi komercyjne we współpracy z PTC. Umowa określa szczegóły techniczne oraz gwarantuje uruchomienie usług telekomunikacyjnych CenterNet do 31. maja. Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania i będzie obowiązywać przez okres 4 lat od daty komercyjnego startu. CenterNet minimalną wartość przedmiotu umowy szacuje na 48 mln zł (wartość świadczeń w okresie obowiązywania umowy).

Co ciekawe, w kwietniu zeszłego roku CenterNet podpisał też 5-letnią umowę o roamingu krajowym z Centertelem. Dziś jednak ta umowa została rozwiązana. Powodem, jak podano w dzisiejszym komunikacie CenterNetu, był fakt, _ iż strony do dnia rozwiązania nie osiągnęły porozumienia na temat daty gotowości do komercyjnego uruchomienia usług zgodnie z zapisami Umowy, co mogło skutkować niewykonaniem zobowiązań nałożonych przez Prezesa UKE na CenterNet _.

_ Podstawą jest dla nas wywiązanie się ze zobowiązań terminowych wobec UKE oraz zaoferowanie klientowi ostatecznemu jak najlepszej oferty. Nasz nowy partner gwarantuje nam, że oba ważne dla nas cele zostaną zrealizowane _ - mówi Grzegorz Tomczyk, wiceprezes CenterNetu.

_ Centertel wywiązał się ze wszystkich zapisów umowy. Niestety, CenterNet wielokrotnie zmieniał swój model biznesowy - od MVNO po roaming krajowy, co pomimo zaangażowania Centertela, uniemożliwiało skuteczna współpracę. CenterNet nie posiada również gotowej do testów infrastruktury telekomunikacyjnej, pozwalającej spełnić wymogi nadanego przez Prezesa UKE przydziału częstotliwości _ - powiedział TELEPOLIS.PL Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Wypowiedzenie umowy jest więc, zdaniem Jabczyńskiego, bezzasadne. Dodał, że umowa zawiera zapisy dotyczące wielomilionowych zobowiązań minimalnych CenterNetu, których Centertel może dochodzić na drodze sądowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)