Użytkownicy iPhone'a najrzadziej klikają w reklamy

Użytkownicy iPhone'a najrzadziej klikają w reklamy
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

16.09.2009 10:44, aktual.: 16.09.2009 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chitika, online’owa sieć reklamowa, przeprowadziła ostatnio badania, które dowiodły, że użytkownicy telefonu Apple, są najmniej podatni na reklamy internetowe. Badania miały na celu porównanie wykorzystania Internetu mobilnego i niemobilnego. Zostały przeprowadzone na ponad 92 milionach próbek, przy czym kliknięcia użytkowników Internetu mobilnego stanowiły zaledwie 1,4% (1,3 miliona kliknięć). Okazało się przy tym, że użytkownicy Internetu mobilnego są 50% mniej skłonni do kliknięć w reklamy.

Obraz
© (fot. iPhoneBlog.pl)

Spośród przeanalizowanych próbek użytkowników Internetu mobilnego, aż 66. stanowili posiadacze iPhone’a. Prawdopodobnie jest to związane z częstszym wykorzystaniem tego urządzenia do łączenia się z siecią globalną. Mimo wszystko miłośnicy Apple klikali w reklamy najrzadziej w porównaniu do użytkowników innych platform mobilnych.

Badania obaliły błędne opinie, jakoby użytkownicy Internetu mobilnego byli najbardziej podatną grupą na działanie reklamy internetowej. Chitika dopatruje się powodów w sposobie wykorzystywania tego rodzaju połączeń, twierdząc, że użytkownicy smartfonów najczęściej wiedzą czego szukają i całkowicie skupiają się na tym zadaniu, nie zwracając uwagi na reklamy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także