Szybki mobilny internet w Orange ma największy zasięg w Polsce

Szybki mobilny internet w Orange ma największy zasięg w Polsce

Szybki mobilny internet w Orange ma największy zasięg w Polsce
14.07.2009 15:51, aktualizacja: 14.07.2009 16:26

Orange uruchomił nową kategorię usług mobilnego internetu, która łączy w sobie dostęp do sieci za pomocą technologii GSM/3G i CDMA. Dzięki temu klienci Orange mogą korzystać z największego w Polsce zasięgu szybkiego internetu działającego z prędkością do 1 Mb/s. Usługi łączące wykorzystanie obu sieci są dostępne w dwóch nowych ofertach – Orange Free Optimum oraz Business Everywhere Standard Pro oraz dla dotychczasowych klientów ofert internetowych - Premium i Platinum.

Uruchomiona w grudniu 200. r, sieć CDMA funkcjonuje przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma zasięgu w technologii GSM/3G a tym samym brakowało dostępu do szybkiego internetu mobilnego. Dzięki możliwości jednoczesnego korzystania z sieci CDMA oraz GSM/3G (HSDPA i UMTS), usługi szybkiego mobilnego internetu w Orange mają największy zasięg w Polsce. W miastach, klienci mogą łączyć się za pomocą technologii 3G a poza nimi wykorzystywać sieć CDMA, która obejmuje już swoim zasięgiem ponad 70 procent powierzchni kraju. Zasięg usług będzie się nadal zwiększał, według planów, na koniec 2009 roku CDMA obejmie blisko 80 procent a w połowie 2009 roku, 90 procent powierzchni kraju.

Nowościami oferty Orange są dwa nowe warianty usług mobilnego internetu. Dla klientów indywidualnych - Orange Free Optimum a dla firm –. Business Everywhere Standard Pro. W obu przypadkach uzupełnieniem jest możliwość kupienia usługi na 30 dniową próbę. W ramach abonamentu, klienci dostają dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s oraz miesięcznym limitem transmisji danych – co najmniej 3 GB. Wraz z usługą oferowany jest terminal USB - Any DATA ADU 635. Urządzenie obsługuje dualne karty SIM / R-UIM i zapewnia transmisję danych w technologiach CDMA+GPRS+UMTS+HSDPA. Podobnie jak w innych ofertach internetowych Orange, klienci dostają także pakiety promocyjne do wykorzystania na połączenia i SMS-y z telefonu komórkowego w sieci operatora.

Szczegóły cenowe nowej oferty:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć

Dostęp do internetu za pomocą sieci GSM/3. i CDMA jest możliwy także dla klientów dotychczasowych ofert Orange Free i Business Everywhere, w opcjach Premium i Platinum. Wystarczy, że wymienią oni swoje karty SIM na karty dualne SIM / R-UIM i zaopatrzą się w modem. Wymiany kart można dokonać bezpłatnie w Salonach Orange. Klienci pozostałych ofert mogą skorzystać z możliwości zmiany abonowanej usługi i wybrać jedną z opcji usług zapewniających dualny dostęp do sieci.

Dotychczasowa oferta internetowa internetu mobilnego z możliwością korzystania z dostępu CDMA przedstawia się następująco:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć

Uruchomienie nowych usług jest możliwe dzięki budowie nowoczesnej sieci radiowej transmisji danych w technologii CDMA (Code Division Multiple Access). Priorytetem budowy sieci CDMA jest szybkie stworzenie możliwości korzystania z szerokopasmowego internetu na obszarach, na których dotąd ich nie było. Wykorzystanie technologii CDMA realnie zwiększa dostępność szerokopasmowego internetu na terenach wiejskich i słabo zurbanizowanych przyczyniając się do wzrostu ich konkurencyjności i rozwoju gospodarczego. Pozwala także zdecydowanie ograniczyć problem wykluczenia cyfrowego.

Na bazie CDMA od 1 grudnia 2008 r. Orange udostępnia także usługi stacjonarnego dostępu do internetu: Orange Freedom Pro dla klientów indywidualnych oraz Internet dla Firm Pro dla biznesu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)