iPhone w sieci Plus?

iPhone w sieci Plus?

iPhone w sieci Plus?
Źródło zdjęć: © WP.PL
10.08.2009 12:00, aktualizacja: 27.08.2009 16:41

Polkomtel SA. negocjuje z firmą Apple warunki udostępnienia iPhone'a swoim abonentom. Użytkownicy Plus GSM jako jedynej spośród trzech największych w Polsce sieci komórkowych nie mogą wciąż oficjalnie nabywać telefonu Apple

O rozmowach pomiędzy Polkomtelem i Apple informuje serwis internetowy Gazety Prawnej. Negocjacje zostały wznowione - poprzednio amerykański producent nie wyraził zgody na współpracę z operatorem.

Obraz
© (fot. IDG)

Brak iPhone'a w ofercie Plusa może nieco dziwić, gdyż jest to największa sieć telefonii komórkowej w Polsce pod względem liczby użytkowników (dane Urzędu Komunikacji Elektronicznej - http://www.uke.gov.pl/uke/redir.jsp?place=gallerystats&id=18236 za 200. r. wskazują, że procentowy udział Plusa w rynku wyniósł 32,95%, nieco więcej od Orange - 32,29% i Ery - 29,48%). Operatorzy dwóch konkurencyjnych sieci, PTK Centertel i PTC, mieli jednak silniejszą pozycję negocjacyjną - ich właściciele to duże zachodnie koncerny telekomunikacyjne, odpowiednio France Telecom i Deutsche Telecom.

W sytuacji niechęci Apple do współpracy operator mógł zdecydować się na zakup iPhone'ów u pośrednika, a nie u producenta. W takim wypadku firma nie mogłaby jednak oferować swoim abonentom wsparcia technicznego dla urządzeń.

Najnowsze wydanie telefonu Apple, iPhone 3G S, jest dostępne w sieciach Orange i Era od lipca br.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)