FreecoNet dostępny w komórkach

FreecoNet dostępny w komórkach

FreecoNet dostępny w komórkach
11.09.2007 13:32

Od września z FreecoNet - platformy VoIP - można dzwonić przy użyciu telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Symbian, które umożliwiają łączenie się z Internetem przez sieć bezprzewodową.

Od września z FreecoNet - platformy VoIP integrującej rozwiązania wielu operatorów - można dzwonić przy użyciu telefonów komórkowych. Ta funkcjonalność dostępna jest w modelach Nokia serii E, a także w aparatach z systemem operacyjnym Symbian.

Do tej pory z FreecoNet mogli korzystać wyłącznie użytkownicy telefonów stacjonarnych lub aplikacji typu softphone. Teraz mogą także użytkownicy komórek. Rozmowy z numerami zarejestrowanymi we FreecoNet są darmowe, natomiast koszt połączeń na krajowe i zagraniczne numery spoza FreecoNet wynosi od 5 gr. za minutę (numery stacjonarne) oraz od 33 groszy brutto na telefony komórkowe, z sekundowym naliczaniem rozmów.

Po rejestracji konta we FreecoNet oraz dodaniu numeru komórkowego w panelu, użytkownik będąc w zasięgu sieci bezprzewodowej ma możliwość kierowania połączeń wychodzących poprzez FreecoNet po stawkach VoIP. Natomiast kiedy telefon komórkowy będzie poza zasięgiem sieci bezprzewodowej, ruch wychodzący będzie kierowany tradycyjnie przez operatora GSM. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku połączeń przychodzących.

Nowa funkcjonalność dotyczy telefonów Nokia z serii E oraz innych telefonów z systemem operacyjnym Symbian, które umożliwiają łączenie się z Internetem przez sieć bezprzewodową. Opis konfiguracji telefonów dostępny jest na stronie FreecoNet.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)