Szerokopasmowy Internet w kieszeni

Szerokopasmowy Internet w kieszeni
Źródło zdjęć: © D-Link

05.05.2010 10:03, aktual.: 05.05.2010 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku pojawiły się trzy takie urządzenia firmy D-Link – karty DWM-152, DWM-156 oraz router DIR-457 - dające dostęp do szerokopasmowego, mobilnego Internetu.

Karty sieciowe USB HSDPA pełnią funkcję mobilnego modemu 3G. Podłączone do komputera umożliwiają użytkownikom dostęp do szerokopasmowych sieci mobilnych. Karty są uniwersalne, współpracują z kartami SIM wszystkich operatorów komórkowych. Karty mogą być również używane z routerami D-Link jako modem, który umożliwia współużytkowanie łącza 3. przez kilku użytkowników, podłączenie kilku komputerów i innych urządzeń z technologią Wi-Fi (np. serwerów wydruku czy dysków sieciowych). Karta DWM-152 charakteryzuje się prędkością przesyłu danych do 3,6Mb/s, zaś DWM-156 – nawet 7,2 Mb/s.

Obraz
© D-Link DWM-15. (fot. D-Link)

DIR-45. to mobilny router kieszonkowy, który umożliwia pobieranie danych z szybkością 3,6 Mb/s. Dzięki niewielkim rozmiarom i baterii działającej przez dwie godziny podczas transferu danych, DIR-457 umożliwia użytkowanie sieci w dowolnym miejscu, a dzięki wbudowanemu modułowi 3G również łączność w konsolach do gier, które mają wbudowaną technologię Wi-Fi, takich jak iPod Touch lub Nintendo DS. Wbudowane gniazdo czytnika kart MicroSD można wykorzystać na przenośną pamięć masową.

Internet mobilny cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Jak pokazały badania D-Link Technology Trend obecnie z dostępu do sieci w ten sposób korzysta co dziesiąty internauta (w zeszłym roku takich osób było dwa razy mniej).

Sugerowane ceny detaliczne:

DWM-152 – 339 zł
DWM-156 – 379 zł
DIR-457 – 999 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)