Ubuntu w małym palcu, czyli oficjalny kurs obsługi systemu

Ubuntu w małym palcu, czyli oficjalny kurs obsługi systemu
Źródło zdjęć: © Ubuntu

18.01.2008 08:34, aktual.: 18.01.2008 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canonical udostępnił obszerną instrukcję obsługi systemu Ubuntu 7.10 Desktop. Cały kurs obejmuje wszystkie aspekty obsługi systemu i podzielony jest na wydanie uczniowskie oraz instruktarzowe.

Kurs Ubuntu 7.10 Desktop to wynik ciężkiej pracy twórców projektu, który pragnęli stworzyć jako jedni z pierwszych kompleksową instrukcję obsługi swojego systemu. Całość to prawie 400 stron wiadomości przekazanych w formacie PDF. Szacowany czas nauki wynosi mniej więcej dwa pełne dni.

Kurs swoim zakresem wiadomości obejmuje również bardzo ogólne zagadnienia związane z wyznacznikami ruchu open source, licencjami, historią dystrybucji Linux, celami projektu, itp. Dzięki temu, użytkownik systemu nabywa nie tylko wiedzę praktyczną, ale staje się świadom pewnych idei związanych ze społeczeństwem Linuksa i open source.

Cały dokument podzielony jest na kilkanaście rozdziałów poświęconych różnym częściom dystrybucji. Co ciekawe, opisuje on użytkownie podstawowych aplikacji nie związanych bezpośrednio z projektem, ale zawartych w dystrybucji. Przykładem może być chociażby obsługa OpenOffice.org. Chociaż całość jest przeznaczona dla początkujących, użytkownik zaawansowany na pewno również znajdzie ciekawe dla siebie zagadnienia. Twórcy Ubuntu mają nadzieję na wzrost zainteresowania tym projektem, ponieważ jeżeli tak się stanie, kurs będzie w przyszłości aktualizowany i uzupełniany. Dokument jest dystrybuowany na licencji Creative Commons, tak aby każdy mógł bez problemu zmieniać jego zawartość.

Więcej informacji można uzyskać w oficjalnym ogłoszeniu pod tym adresem - https://lists.ubuntu.com/archives/ubuntu-training-support/2007-december/000077.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)