Airbus chce śledzić każdy ruch pasażerów. Ruszają testy nowego systemu Skywise

Airbus chce śledzić każdy ruch pasażerów. Ruszają testy nowego systemu Skywise
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy

20.09.2019 08:24, aktual.: 20.09.2019 08:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Airbus rozpoczyna testy nowego systemu Skywise. Firma będzie sprawdzać nowoczesną technologię, która zarejestruje wszystkie ruchy pasażerów. To nie inwigilacja, a chęć zapewnienia pasażerom jak najlepszych warunków podczas podróży.

Nowoczesne technologie spotykamy dziś coraz częściej, a "smart rozwiązania" w większości przypadków ułatwiają nam życie. Innowacje pojawiają się także na pokładach samolotów. Firma Airbus rozpoczęła właśnie testy systemu Skywise, który zapewni lepszą podróż pasażerom oraz usprawni pracę załogi.

Airbus będzie monitorować pasażerów

Airbus będzie testować nowości, które będą bacznie przyglądać się ruchom pasażerów. Czujniki zarejestrują wszystkie czynności, włącznie z udaniem się do toalety. Czy to inwigilacja osób na pokładzie? Niekoniecznie. System ma zapewnić jak najlepszą, spersonalizowaną obsługę. Nowa technologia to ogromny krok w stronę usprawnień dla pracującej załogi.

Obraz
© Materiał prasowy
Obraz
© Materiał prasowy
Obraz
© Materiał prasowy

Czujniki zamontowane w Airbusie A350-900 dadzą pracownikom więcej danych na temat lotu niż kiedykolwiek wcześniej. Będą one na bieżąco monitorować ekwipunek samolotu: siedzenia, schowki nad głowami pasażerów, wózki z jedzeniem i napojami, a także papier toaletowy i dozowniki mydła.

Obraz
© Materiał prasowy

Informacje będą zsynchronizowane z wewnętrznym systemem Skywise, który ma regularnie dokonywać analiz i poprawiać jakość działań pracowników. Pomysłodawcy platformy chcą zoptymalizować pracę załogi, ulepszyć przygotowywanie posiłków, zminimalizować generowanie odpadów, a także lepiej organizować schowki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)